facebook-icon  blogger-icon  youtube-icon  blogger-icon

   

Ελληνικό Κέντρο Κινηματογράφου  

e.k.k. images

   

IMDb  

imdb

   

nightwalk.gr / facebook  

nightwalk-2-300-2pg

   

22o Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Αθήνας 2016

22o Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Αθήνας 2016

21/9/2016 ~ 30/9/2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ

21/9/2016

Blair Witch: Η Επιστροφή / Blair Witch
Ιντεάλ 23:59

22/9/2016

Α' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Δαναός 1 17:30

Cruiser
Odeon Όπερα 1 17:30

Η Ιστορία του Χέντι / Inhebek Hedi
Odeon Όπερα 1 17:30

Μπερτ Μπερνς: Ο Άνθρωπος Πίσω από τα Χιτάκια / Bang! The Bert Berns Story
Odeon Όπερα 2 19:30

Η Μεγάλη Επιστροφή / Coming Home
Ιντεάλ 18:00

Μικρές ιστορίες Α' / Short Stories A'
Δαναός 2 19:30

Ράδιο Μόσχα
Odeon Όπερα 1 19:45

Ασανσέρ για Δολοφόνους / Ascenseur pour l' echafaud
Δαναός 1 20:00

-1
Ιντεάλ 20:15

Απομεινάρια / Remainder
Ιντεάλ 20:15

Η Τρελή Χαρά / La Pazza Gioia
Παλλάς 20:30

Βιρτουόζοι Προς Ενοικίαση / Hired Gun
Odeon Όπερα 2 21:30

Το Δέντρο αντί για το Δάσος / Der Wald vor lauter Baumen
Δαναός 2 21:30

Nocturne
Odeon Όπερα 1 22:00

Ρόκο, ο Επιβήτορας / Rocco
Δαναός 1 22:15

Πάρτι με... Λουκάνικα / Sausage Party
Ιντεάλ 23:00

23/9/2016

Το Φύσημα στην Καρδιά / Le Souffle au Coeur
Δαναός 1 17:30

Β' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Ιντέαλ 18:00

Julieta (ταινία έναρξης)
Odeon Όπερα 1 18:00

Κόκκινο Χαλί / Tapis Rouge
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00

Μπερτ Μπερνς: Ο Άνθρωπος Πίσω από τα Χιτάκια / Bang! The Bert Berns Story
Δαναός 2 (P) 19:30

Βιρτουόζοι Προς Ενοικίαση / Hired Gun
Odeon Όπερα 2 (P) 19:30

Η Τελευταία Παραλια / L' Ultima Spiaggia
Δαναός 1 20:00

Ακρυλικό / Acrylic
Odeon Όπερα 1 20:00

Ατλάντικ Σίτι / Atlantic City
Ιντεάλ 20:30

Closet Monster
Odeon Όπερα 1 20:00

Momus: Amongst Women Only
Gagarin 20:30

Tuxedomoon: No Tears
Gagarin 20:30

Η Ιστορία του Χέντι / Inhebek Hedi
Odeon Όπερα 2 (P) 21:30

Απομεινάρια / Remainder
Δαναός 2 (P) 22:00

Όλες οι Άγρυπνες Νύχτες Μας / All These Sleepless Nights
Odeon Όπερα 1 22:30

Μη Σβήσεις το Φως / Lights Out
Ιντεάλ 23:15

The Rolling Stones - Απόβαση στη Αβάνα / The Rolling Stones - Havana Moon
Δαναός 1 23:15

24/9/2016

Γ' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Odeon Όπερα 1 17:45

Μη Με Φωνάζεις Ξένο / Ne M' Appelle Pas Etranger
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00

Sam Roma - Είμαστε Τσιγγάνοι
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00

To Δείπνο μου με τον Αντρέ / My Dinner with Andre
Δαναός 1 18:00

Ο Μόρις Από την Αμερική / Morris from America
Ιντεάλ 18:00

Το Δέντρο αντί για το Δάσος / Der Wald vor lauter Baumen
Δαναός 2 19:30

Ασανσέρ για Δολοφόνους / Ascenseur pour l' echafaud
Odeon Όπερα 2 19:30

Βγάλε τον Σκασμό: Ο Φρανκ Ζάπα με Δικά του Λόγια / Eat That Question: Frank Zappa in his Own Words
Ιντεάλ 20:00

Ζωή σαν Κινούμενο Σχέδιο / Life, Animated
Odeon Όπερα 1 20:00

Επιχείρηση Χιονοστιβάδα / Operation Avalanche
Ιντεάλ 22:00

Το Κτήνος Μέσα μου / Wild
Δαναός 1 20:30

Closet Monster
Odeon Όπερα 2 (P) 21:30

Όλες οι Άγρυπνες Νύχτες Μας / All These Sleepless Nights
Δαναός 2 22:00

The Neon Demon
Odeon Όπερα 1 22:00

Επιχείρηση Ανθρωποειδές / Anthropoid
Δαναός 1 22:30

25/9/2016

O Μιλού το Μάη / Milou en Mai
Δαναός 1 17:30

Δ' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Ιντεάλ 17:30

Ντε Πάλμα / De Palma
Odeon Όπερα 1 17:30

Soy Nero
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00

Μικρές ιστορίες Β' / Short Stories Β'
Odeon Όπερα 2 19:00

Βγάλε τον Σκασμό: Ο Φρανκ Ζάπα με Δικά του Λόγια / Eat That Question: Frank Zappa in his Own Words
Δαναός 2 (P) 19:00

Η Μεγάλη Αναμονή / L' Attesa
Δαναός 1 19:45

Η Κόκκινη Χελώνα / La Tortue Rouge
Ιντεάλ 19:45

Μαύρο Γάλα
Odeon Όπερα 1 19:45

Ατλάντικ Σίτι / Atlantic City
Δαναός 2 21:00

Πρώτο Ραντεβού / Southside With You
Δαναός 1 22:15

Επιχείρηση Χιονοστιβάδα / Operation Avalanche
Odeon Όπερα 2 (P) 21:15

Οι Κόκκινοι / The Reds
Ιντεάλ 21:30

Εξέλιξη / Evolution
Odeon Όπερα 1 22:00

HIWA
Odeon Όπερα 1 22:00

26/9/2016

Η Συμμορία με τα Ροζ / Check it
Ιντεάλ 17:30

Ε' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Odeon Όπερα 1 17:30

Oι Εραστές / Les Amants
Δαναός 1 17:45

Ωραίο μου Πλυντήριο / My Beautiful Laundrette
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00

Η Κόκκινη Χελώνα / La Tortue Rouge
Δαναός 2 (P) 19:00

O Μιλού το Μάη / Milou en Mai
Odeon Όπερα 2 19:00

Αγανάκτηση / Indignation
Ιντεάλ 19:30

To Ανθος / Fiore
Δαναός 1 19:45

Μία Εβδομάδα και Μία Μέρα / Shavua ve Yom
Odeon Όπερα 1 19:4

To Δείπνο μου με τον Αντρέ / My Dinner with Andre
Δαναός 2 21:00

Ο Μόρις Από την Αμερική / Morris from America
Odeon Όπερα 2 21:30

Η Αποφοίτηση / Bacalaureat
Ιντεάλ 22:00

Πέντρο Νούλα / Pedro Noula
Δαναός 1 22:15

Σιντ και Νάνσυ / Sid and Nancy
Odeon Όπερα 1 22:15

27/9/2016

ΣΤ' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Δαναός 1 17:15

Αχώριστες / Indivisibili
Ιντεάλ 18:00

Ο Βυσσινόκηπος, ο Μίκι Μάους και ο Νίκος Καραθάνος / The Cherry Orchard, Mickey Mouse and Nikos Karathanos
Odeon Όπερα 1 18:00

Ριχάρδος ο 3ος / Richard III
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00

Απομεινάρια / Remainder
Δαναός 2 19:00

Μία Εβδομάδα και Μία Μέρα / Shavua ve Yom
Odeon Όπερα 2 (P) 19:00

Αγάπη και Φιλία / Love and Friendship
Δαναός 1 19:15

Το Μέλλον / L' Avenir
Ιντεάλ 20:00

Για Ενα Κρεβάτι / W Sypialni
Odeon Όπερα 1 20:45

Αγανάκτηση / Indignation
Δαναός 2 (P) 21:15

Η Υπηρέτρια / Ah-Ga-Ssi
Δαναός 1 21:30

Γκάρι Νιούμαν: Ένα Ανδροειδές στη Γη της Επαγγελίας / Gary Numan: Android in La La Land
Odeon Όπερα 2 21:30

Η Ζωή ενός Νεκρού / The Life Of a Dead Man
Ιντεάλ 22:15

Στη Σκιά του Φόβου / Under the Shadow
Ιντεάλ 22:15

David Lynch: The Art Life
Odeon Όπερα 1 23:00

28/9/2016

Αντίο Παιδιά / Au Revoir les Enfants
Δαναός 1 17:30

Ζ' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Odeon Όπερα 1 17:30

Οι Εραστές και ο Δικτάτορας / The Lovers and the Despot
Ιντεάλ 17:45

Τα Σκυλιά Γλείφουν την Καρδιά μου
Δαναός 2 17:45

Το Παλτό
Δαναός 2 17:45

Ο Διαμεσολαβητής / The Fixer
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00

Μπερτ Μπερνς: Ο Άνθρωπος Πίσω από τα Χιτάκια / Bang! The Bert Berns Story
Odeon Όπερα 2 19:00

Όλοι οι Άλλοι / Alle Anderen
Δαναός 1 19:45

Η Πόλη της Σιωπής / Interlude, City of a Dead Woman
Odeon Όπερα 1 19:45

Ηνωμένες Πολιτείες της Αγάπης / Zjednoczone Stany Milosci
Ιντεάλ 20:00

Screamin' Jay Hawkins: I Put a Spell on Me
Δαναός 2 20:00

Γκάρι Νιούμαν: Ένα Ανδροειδές στη Γη της Επαγγελίας / Gary Numan: Android in La La Land
Odeon Όπερα 2 (P) 21:00

Το Εξπρές των Ζωντανών Νεκρών / Bus-an-haeng
Δαναός 1 22:15

Σνόουντεν / Snowden
Ιντεάλ 22:30

Strike a Pose
Odeon Όπερα 1 22:30

Εξέλιξη / Evolution
Δαναός 2 (P) 22:30

29/9/2016

Επώνυμο: Λακόμπ, Όνομα: Λισιέν / Lacombe, Lucien
Odeon Όπερα 1 17:30

Παράξενη Ευγένεια: Γιατί με Μισείς Χωρίς να με Ξέρεις; / Accidental Courtesy: Daryl Davis, Race & America
Δαναός 1 17:45

Η' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Ιντεάλ 18:00

Η Πύλη της Δύσης / Heaven's Gate
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00

Για Ενα Κρεβάτι / W Sypialni
Δαναός 2 19:00

Closet Monster
Odeon Όπερα 2 19:30

Πλωτοί Ουρανοξύστες / Plynace Wiezowce
Δαναός 1 20:00

Τόνι Έρντμαν / Toni Erdmann
Ιντεάλ 20:00

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years
Odeon Όπερα 1 20:30

Oι Εραστές / Les Amants
Δαναός 2 21:00

Μία Εβδομάδα και Μία Μέρα / Shavua ve Yom
Odeon Όπερα 2 21:30

Σέλεϊ / Shelley
Δαναός 1 22:30

Παρίσι 05:59 / Theo et Hugo Dand le Meme Bateau
Odeon Όπερα 1 23:15

Τα Μάτια της Μητέρας μου / The Eyes Of My Mother
Ιντεάλ 23:30

30/9/2016

Θ' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Δαναός 1 18:00

Αντίο Παιδιά / Au Revoir les Enfants
Ιντεάλ 18:00

Ρέστα / Small Change
Odeon Όπερα 1 18:00

Ο Αποστάτης / El Apostata
Odeon Όπερα 1 18:00

Η Τρικυμία / The Tempest
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00

Πλωτοί Ουρανοξύστες / Plynace Wiezowce
Δαναός 2 18:30

Βγάλε τον Σκασμό: Ο Φρανκ Ζάπα με Δικά του Λόγια / Eat That Question: Frank Zappa in his Own Words
Odeon Όπερα 2 19:00

Οι Αισθηματίες
Ιντεάλ 20:00

Ευτυχία / Bliss
Odeon Όπερα 1 20:00

Νερούδα / Neruda
Δαναός 1 20:15

Επιχείρηση Χιονοστιβάδα / Operation Avalanche
Δαναός 2 20:30

Επώνυμο: Λακόμπ, Όνομα: Λισιέν / Lacombe, Lucien
Odeon Όπερα 2 21:00

Δυο Καρδιές / Reparer les Vivants
Ιντεάλ 22:30

Στη Σκιά του Φόβου / Under the Shadow
Odeon Όπερα 1 (P) 22:30

Εξέλιξη / Evolution
Δαναός 2 22:30

Ωμότητες / Grave
Δαναός 1 23:00

   
   

greenpeace   mesogeios   unicef   hamogelo   actionaid   wwf   giatroi kosmoy   msf

   
© 2006 - 2018 nightwalk project / Designed by Panagiotis Sp - Hosting by Pointer.gr