facebook-icon  blogger-icon  youtube-icon  blogger-icon

   

Ελληνικό Κέντρο Κινηματογράφου  

e.k.k. images

   

IMDb  

imdb

   

nightwalk.gr / facebook  

nightwalk-2-300-2pg

   

39ο Φεστιβάλ Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας 2016

39ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό    19 ~ 23 Σεπτεμβρίου 2016

Κινηματογράφος «Ολύμπια»

Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου
22:00 - 00:00
& Δημοτικό Ωδείο

Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
18:30 - 20:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
"Σεμέλη" Μυρσίνη Αριστείδου 13'
"Θεατής " Θοδωρής Βουρνάς 18'
"Ummi" Νίκος Αυγουστίδης 15'
"Μάγδα" Δημήτρης Ζούρας 20'
"2 1/2" Χρήστος Νταμπακάκης 10'
"The refugees" Άννη Καλτσίδου 3'
"Vitatio" Νίκος Ραδαίος 7'
"Ο αγρότης" Στάθης Αποστόλου 16'
"Colette and the room B-12" Αλεξάνδρα Καραμιζάρη 10'

Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 18:00 - 20:00
& Δημοτικό Ωδείο 20:30 - 22:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
"Blue sky from pain" Στέφανος Μαγκριώτης 15'
"Φιλοκτήτης - Ο μύθος ενός ξένου" Κατερίνα Καλκετενίδη 16'
"Ο φίλος μου και γω" Αλέξανδρος Λουϊζίδης 15'
"Ευριπίδου 14" Μιχάλης Δημητρίου 16'
"Εγώ, ο Χλεμπόνιας κι ο Σκούληκας" Νίκος Θεοδοσίου 20'
"Μόνικα" Δημήτρης Αργυρίου 5'

Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 22:00 - 00:00
& Δημοτικό Ωδείο 22:30 - 00:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
"The fly I swatted" Εσμεράλδα Μομφερράτου 20'
"Το μάτι και το φρύδι" Κωστής Χαραμουντάνης 17'
"Veritas" Γεώργιος Ζιώγας 12'
"Η γάτα" Αναστασία Αναγνωστοπούλου 29'
"Κορίτσια της θάλασσας" Σήφης Μάινας 13'
"Ταξί" Συνοδινός Μοσχίδης 12'
"Pet" Χρήστος Μωραΐτης 11'

Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 18:00 - 20:00
& Δημοτικό Ωδείο 20:30 - 22:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
"Όπου γης και πατρίς" Αλέξανδρος Θεμιστοκλής Κοσμάκης 30'
"Στα σκοτεινά στην Κρήτη" Βίκη Αρβελάκη 26'
"Diversity" Δημήτριος Μανιώρος 3'
"Dove" Κωνσταντίνος Χαλιάσας 18'
"Η άλλη" Αναστασία Ρίζου 7'
"Γενέθλια" Δημήτρης Κατσιμίρης 13'
"A job interview" Αντώνης Γλαρός 7'

Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 22:00 - 00:00
& Δημοτικό Ωδείο 22:30 - 00:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
"3000" Αντώνης Τσώνης 20'
"Κιναισθησία" Alfredo Pechuan 10'
"Phantom limb" Μιχάλης Φελάνης 12'
"Odette" Ευθύμης Kosemund Σανίδης 16'
"Felicita" Γιάννης Ζαφείρης 10'
"Λούση" Σταμάτης Γιαννούλης 17'
"Lily" Πάρης Γρηγοράκης 12'
"Aurora" Δέσποινα Οικονομοπούλου 6'
"The story of Edward Healing" Μάνος Γερογιάννης 14'

Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 18:00 - 20:00
& Δημοτικό Ωδείο 20:30 - 22:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
"Sternenkind" Δανιήλ Μίχαλος 22'
"Αόρατος" Κώστας Γεραμπίνης 29'
"Unattended item" Φίλιππος Βοκοτόπουλος 13'
"Smoke in the water" Σπυρίδων Παπασπύρου 24'
"Ρήξη τυμπάνου" Κινηματογραφικό Εργαστήριο Κ. Λ. Ηλιούπολης 19'

Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 22:00 - 00:00
& Δημοτικό Ωδείο 22:30 - 00:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
"Αίνιγμα" Αντώνης Ντούσιας Άρης Φατούρος 9'
"Το νανούρισμα της Μαρίας" Ντίνος Παναγόκος 19'
"Κύβος" Αλέξανδρος Σκούρας 24'
"Διάρρηξη" Βασίλης Γουδέλης 9'
"Waterproof" Ελένη Λαζαρίδη 7'
"Χρήστος και Δήμητρα" Αμέρισσα Μπάστα 13'
"XENOS" Βούλα Γερμανάκου Κοψίνη 11'
"Whale 52" Θανάσης Τρουμπούκης 22'
"Τοίχος" Μάγια Τσαμπρού
Μαρκ Σάρτζεντ
Χάρης Τσαμπάς 13'

Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 18:00 - 20:00
& Δημοτικό Ωδείο 18:30 - 20:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
"Αλεπού" Ζακλίν Λέντζου 28'
"Marly" Ελένη Χρυσομάλλη 25'
"Νηπενθές" Γιάννης Συμβώνης 17'
"Αντίδοτον" Μιχάλης Χαπέσιης 12'
"Μινώταυρος" Παναγιώτης Σκορδίλης 16'
"Βύθισμα" Πολύμνια Παπαδοπούλου-Σαρδέλη 13'

Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 22:00 - 00:00
& Δημοτικό Ωδείο 22:30 - 00:30
Τίτλος Σκηνοθέτης Διάρκεια
"H Αλίκη στο καφέ" Δημήτρης Νάκος 18'
"Ι.Χ.Θ.Υ.Σ." Χρύσανθος Μαργώνης 19'
"Νεμέρτσικα" Αυρήλιος Καρακώστας 13'
"Butterfly Co." Ιφιγένεια Δημητρίου 11'
"Twist" Μιχάλης Παπαντωνόπουλος 15'
"Helga är i Lund " Θέλγια Πετράκη 20'

   
   

greenpeace   mesogeios   unicef   hamogelo   actionaid   wwf   giatroi kosmoy   msf

   
© 2006 - 2018 nightwalk project / Designed by Panagiotis Sp - Hosting by Pointer.gr