facebook-icon  blogger-icon  youtube-icon  blogger-icon

   

Ελληνικό Κέντρο Κινηματογράφου  

e.k.k. images

   

IMDb  

imdb

   

nightwalk.gr / facebook  

nightwalk-2-300-2pg

   

56ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης 2015

56ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης 2015

6 ~ 15 / 11 / 2015

Πρόγραμμα Προβολών ::Παρασκευή, 6 Νοεμβρίου 2015

 OΛYMΠION

20:30

 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

17:15

Τζίμι Π. – Η ψυχοθεραπεία ενός Ινδιάνου των πεδιάδων- 114'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

19:30

Επέκεινα- 102'
Μάγκνους φον Χορν, Σουηδία-Πολωνία-Γαλλία

22:00

Γαλάζιο αίμα- 119'
Λίριου Φερέιρα, Βραζιλία

 TΩNIA MAPKETAKH

19:30

Βραβευμένες ταινίες μικρού μήκους Διεθνούς Φεστιβάλ Δράμας 2015 #1- 116'
Διάφοροι

22:00

Βραβευμένες ταινίες μικρού μήκους Διεθνούς Φεστιβάλ Δράμας 2015 #2- 107'
Διάφοροι

 ΦPINTA ΛIAΠΠA

18:00

Στην αγκαλιά σου- 106'
Σαμανού Α. Σάλστρεμ, Δανία-Γερμανία

20:30

Κάτω απ’ την άμμο- 101'
Μάρτιν Πίτερ Σάντφλιτ, Δανία-Γερμανία

22:45

Ο φρουρός- 145'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

 TZON KAΣΣABETHΣ

17:30

Η ζωή των νεκρών- 54'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

20:00

Η σεξουαλική μου ζωή... ή πώς βρέθηκα να λογομαχώ- 178'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

15:30

Κυνήγι αλεπούδων- 99'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

18:00

Νύχτα του μέλιτος- 89'
Ίβο Τράικοφ, ΠΓΔΜ-Τσεχία-Σλοβενία

20:30

Αφερίμ!- 106'
Ράντου Zούντε, Ρουμανία-Βουλγαρία-Τσεχία

23:00

Μπαμπάς- 104'
Βίσαρ Μορίνα, Γερμανία-UNMI Κόσοβο-ΠΓΔΜ-Γαλλία

Πρόγραμμα Προβολών ::Σάββατο, 7 Νοεμβρίου 2015

 OΛYMΠION

11:00

Επιχείρηση Αρκτική - 87'
Grethe Bøe-Waal, Νορβηγία

15:45

600 μίλια- 85'
Γκαμπριέλ Ριπστάιν, Μεξικό

18:00

Από μακριά- 93'
Λορένσο Βίγας, Βενεζουέλα-Μεξικό

20:00

Ο γιος του Σαούλ- 107'
Λάσλο Νέμες, Ουγγαρία

22:30

Ατίθασες- 94'
Ντενίζ Γκαμζέ Έργκυβεν, Τουρκία-Γαλλία-Γερμανία-Κατάρ

 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

14:00

Ρηγάδες για μια ντάμα- 150'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

17:00

Στην αγκαλιά σου- 106'
Σαμανού Α. Σάλστρεμ, Δανία-Γερμανία

19:30

Τζακ- 97'
Ελίζαμπετ Σάρανγκ, Αυστρία

22:00

Κόζα- 75'
Ιβάν Οστροτσόφσκι, Σλοβακία-Τσεχία

 TΩNIA MAPKETAKH

13:00

Η μωρία του Αλμάιερ- 127'
Σαντάλ Ακερμάν, Γαλλία-Βέλγιο

15:30

Ο πιο μακρύς δρόμος για να γυρίσεις σπίτι- 85'
Σέρζι Πέρες, Ισπανία

17:30

20:00

Το κυπαρίσσι του βυθού- 75'
Νίκος Κορνήλιος, Ελλάδα

22:00

 ΦPINTA ΛIAΠΠA

15:45

Άσμα ασμάτων- 76'
Εύα Νέιμαν, Ουκρανία

18:00

Σπουδαίος και τρανός- 107'
Μιρ-Ζαν Μπου Τσαγιά, Λίβανος-Κατάρ

20:30

Αστράγαλος- 97'
Μπριζίτ Συ, Γαλλία

23:00

Γαλλικό αίμα- 97'
Ντιαστέμ, Γαλλία

 TZON KAΣΣABETHΣ

13:00

Μαντάμ Κουράγιο- 90'
Μερζάκ Αλουάς, Αλγερία-Γαλλία

15:00

Η χρονομηχανή του Σαμ Κλέμκε- 94'
Μάθιου Μπέιτ, Αυστραλία

17:00

Κάτω απ’ την άμμο- 101'
Μάρτιν Πίτερ Σάντφλιτ, Δανία-Γερμανία

19:30

Η δεύτερη μάνα- 110'
Άννα Μουιλαέρτ, Βραζιλία

22:00

Κρίσα- 83'
Τρέι Έντουαρντ Σουλτς, ΗΠΑ

 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

13:00

Πρόβα με μικρόφωνο- 106'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

15:30

Ο γερουσιαστής των σαλιγκαριών- 108'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

18:00

Μητέρα πατρίδα - 98'
Σενέμ Τυζέν, Τουρκία-Ελλάδα

20:30

Δίψα- 90'
Σβέτλα Τσοτσόρκοβα, Βουλγαρία

23:00

Καυτός ήλιος- 123'
Ντάλιμπορ Μάτανιτς, Κροατία-Σλοβενία-Σερβία

Πρόγραμμα Προβολών ::Κυριακή, 8 Νοεμβρίου 2015

 OΛYMΠION

11:00

Η μεγάλη μου αδελφή- 95'
Sanna Lenken, Σουηδία

15:30

Μια βαριά καρδιά- 109'
Τόμας Στούμπερ, Γερμανία

18:00

Δεσμοί αίματος- 93'
Γκρίμουρ Χακόναρσον , Ισλανδία

20:00

Αν- 113'
Ναόμι Καουάσε, Ιαπωνία-Γαλλία-Γερμανία

22:30

 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

11:30

Μια χριστουγεννιάτικη ιστορία- 143'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

14:30

Τζακ- 97'
Ελίζαμπετ Σάρανγκ, Αυστρία

17:00

Χίλιες και μία νύχτες (Volume I) [Ο ανήσυχος]- 125'
Μιγκέλ Γκόμες, Πορτογαλία-Γαλλία-Γερμανία-Ελβετία

19:30

Πλάνητες- 92'
Πέτερ Γκρένλουντ, Σουηδία

22:00

Ένας από μας- 106'
Στέφαν Ρίχτερ, Αυστρία

 TΩNIA MAPKETAKH

13:00

Το σχέδιο του αιώνα- 100'
Κάρλος Μ. Κιντέλα, Αργεντινή-Κούβα-Γερμανία-Ελβετία

15:00

Το κυπαρίσσι του βυθού- 75'
Νίκος Κορνήλιος, Ελλάδα

17:00

Εγώ, ο Ερλ και το κορίτσι πεθαίνει- 105'
Αλφόνσο Γκόμεζ-Ρεχόν, ΗΠΑ

19:30

Το ξύπνημα της άνοιξης- 89'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα

22:00

Tabula Rasa- 100'
Ναταλία Στράτου, Ηρώ Δοντά, Ελλάδα

 ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:00

Σπουδαίος και τρανός- 107'
Μιρ-Ζαν Μπου Τσαγιά, Λίβανος-Κατάρ

15:30

Από μακριά- 93'
Λορένσο Βίγας, Βενεζουέλα-Μεξικό

18:00

600 μίλια- 85'
Γκαμπριέλ Ριπστάιν, Μεξικό

20:00

Louder Than Bombs- 109'
Γιοακίμ Τρίερ, Νορβηγία-Γαλλία-Δανία

22:30

Τώρα μπορούν να έρθουν- 95'
Σαλέμ Μπραχίμι, Γαλλία-Αλγερία

 TZON KAΣΣABETHΣ

13:00

Όρος- 83'
Γιαέλ Καγιάμ, Ισραήλ-Δανία

14:45

Αστράγαλος- 97'
Μπριζίτ Συ, Γαλλία

17:15

Το ημερολόγιο μιας έφηβης- 102'
Μαριέλ Χέλερ, ΗΠΑ

19:30

Πυρετός την αυγή- 110'
Πέτερ Γκάρντος, Ουγγαρία-Σουηδία-Ισραήλ

22:15

Το χρονικό μιας αθωότητας- 93'
Μισέλ Φράνκο, Μεξικό-Γαλλία

 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

13:00

Αλέ-ρετούρ- 18'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

13:00

Η μεγάλη διαδρομή- 93'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

15:30

Ταύρος από νέον- 106'
Γκαμπριέλ Μασκάρο, Βραζιλία

18:00

Δίψα- 90'
Σβέτλα Τσοτσόρκοβα, Βουλγαρία

20:30

Μητέρα πατρίδα - 98'
Σενέμ Τυζέν, Τουρκία-Ελλάδα

23:00

Φρενίτιδα- 119'
Εμίν Αλπέρ, Τουρκία-Γαλλία-Κατάρ

Πρόγραμμα Προβολών ::Δευτέρα, 9 Νοεμβρίου 2015

 OΛYMΠION

15:30

Ζωολογικός κήπος- 93'
Μίκα Μαγκί, Γερμανία-Ελλάδα-ΗΠΑ

18:00

Κισσός- 103'
Τόλγκα Καρατσελίκ, Τουρκία-Γερμανία

20:30

22:30

Μια ανάσα- 96'
Κρίστιαν Τσύμπερτ, Γερμανία-Ελλάδα

 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

11:30

Ο φρουρός- 145'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

14:30

Πλάνητες- 92'
Πέτερ Γκρένλουντ, Σουηδία

16:45

Χίλιες και μία νύχτες (Volume II) [Ο έρημος]- 132 '
Μιγκέλ Γκόμες, Πορτογαλία-Γαλλία-Γερμανία-Ελβετία

19:30

Ένας από μας- 106'
Στέφαν Ρίχτερ, Αυστρία

22:00

Ο Γκρούμπερ φεύγει- 104'
Μαρί Κρόιτσερ, Αυστρία

 TΩNIA MAPKETAKH

15:00

17:00

Από έρωτα- 104'
Θοδωρής Αθερίδης

19:30

Ειμαρμένη- 99'
Α.Ι. Μαριανός, Ελλάδα

22:00

Στην κουζίνα- 80'
Σπύρος Αμοιρόπουλος, Ελλάδα

 ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:30

Τώρα μπορούν να έρθουν- 95'
Σαλέμ Μπραχίμι, Γαλλία-Αλγερία

15:45

Δεσμοί αίματος- 93'
Γκρίμουρ Χακόναρσον , Ισλανδία

18:00

Μια βαριά καρδιά- 109'
Τόμας Στούμπερ, Γερμανία

20:30

Σώμα- 90'
Μαουγκορζάτα Σουμόφσκα, Πολωνία

22:30

Τικούν- 120'
Αβισάι Σιβάν, Ισραήλ

 TZON KAΣΣABETHΣ

14:30

Η κόκκινη γη- 100'
Διέγο Μαρτίνες Βινιάτι, Βέλγιο-Αργεντινή

17:00

Πυρετός την αυγή- 110'
Πέτερ Γκάρντος, Ουγγαρία-Σουηδία-Ισραήλ

19:30

Βασίλισσα της γης- 106'
Άλεξ Ρος Πέρι, ΗΠΑ

22:00

Η Εβίτα δεν κοιμάται πια εδώ- 106'
Πάμπλο Αγουέρο, Γαλλία-Αργεντινή-Ισπανία

 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

15:30

Tabula Rasa- 100'
Ναταλία Στράτου, Ηρώ Δοντά, Ελλάδα

18:00

Πρόβα με μικρόφωνο- 106'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

20:30

Ιάκομπ- 111'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

23:00

Ορκισμένη παρθένα- 90'
Λάουρα Μπισπούρι, Ιταλία-Ελβετία-Γερμανία-Αλβανία-UNMI Κόσοβο

Πρόγραμμα Προβολών ::Τρίτη, 10 Νοεμβρίου 2015

 OΛYMΠION

13:30

Γυάλινη χώρα- 89'
Τζέραρντ Μπάρετ, Ιρλανδία

15:45

Μποξ- 94'
Φλορίν Σέρμπαν, Ρουμανία-Γαλλία-Γερμανία

18:00

Εύα Νόβα- 106'
Μάρκο Σκοπ, Σλοβακία

20:30

23:00

Η ωραία εποχή- 105'
Κατρίν Κορσινί, Γαλλία

 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

12:45

Μάθημα- 105'
Κριστίνα Γκρόζεβα, Πέταρ Βαλτσάνοφ, Βουλγαρία-Ελλάδα

15:00

Η μωρία του Αλμάιερ- 127'
Σαντάλ Ακερμάν, Γαλλία-Βέλγιο

17:30

Χίλιες και μία νύχτες (Volume III) [Ο μαγεμένος]- 126'
Μιγκέλ Γκόμες, Πορτογαλία-Γαλλία-Γερμανία-Ελβετία

20:00

Όρος- 83'
Γιαέλ Καγιάμ, Ισραήλ-Δανία

22:00

Ένας πολύ συνηθισμένος πολίτης- 100'
Μαζίντ Μπαρζεγκάρ, Ιράν-Τσεχία

 TΩNIA MAPKETAKH

13:00

Η κόκκινη γη- 100'
Διέγο Μαρτίνες Βινιάτι, Βέλγιο-Αργεντινή

15:00

Ειμαρμένη- 99'
Α.Ι. Μαριανός, Ελλάδα

17:00

Το ξύπνημα της άνοιξης- 89'
Κωνσταντίνος Γιάνναρης, Ελλάδα

19:30

Μέλος οικογένειας- 104'
Μαρίνος Καρτίκκης, Κύπρος-Ελλάδα

22:00

Οι εντυπώσεις ενός πνιγμένου- 82'
Κύρος Παπαβασιλείου, Κύπρος-Ελλάδα-Σλοβενία

 ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:00

Τέκνα- 100'
Γιάρο Βόιτεκ, Σλοβακία-Τσεχία

15:30

Κισσός- 103'
Τόλγκα Καρατσελίκ, Τουρκία-Γερμανία

18:00

Ζωολογικός κήπος- 93'
Μίκα Μαγκί, Γερμανία-Ελλάδα-ΗΠΑ

20:30

Τελευταία κούρσα για το Ντάργουϊν- 123'
Τζέρεμι Σιμς, Αυστραλία

23:00

Η χρονομηχανή του Σαμ Κλέμκε- 94'
Μάθιου Μπέιτ, Αυστραλία

 TZON KAΣΣABETHΣ

12:30

Τικούν- 120'
Αβισάι Σιβάν, Ισραήλ

15:00

Βασίλισσα της γης- 106'
Άλεξ Ρος Πέρι, ΗΠΑ

17:15

Το τραγούδι των ανθρώπων- 90'
Μπενεντίκτ Λιενάρ, Μαίρη Χιμένες, Βέλγιο

19:30

Σπουδαίος και τρανός- 107'
Μιρ-Ζαν Μπου Τσαγιά, Λίβανος-Κατάρ

22:00

Παουλίνα- 103'
Σαντιάγο Μίτρε, Αργεντινή-Βραζιλία-Γαλλία

 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

13:00

Κυνήγι αλεπούδων- 99'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

15:30

Μια ανάσα- 96'
Κρίστιαν Τσύμπερτ, Γερμανία-Ελλάδα

18:00

Κρουαζιέρα- 114'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

20:30

Συζυγική κλίνη- 97'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

23:00

Βαλκανικές ταινίες μικρού μήκους- 91'
Διάφοροι

Πρόγραμμα Προβολών ::Τετάρτη, 11 Νοεμβρίου 2015

 OΛYMΠION

15:30

Ο δρόμος για το Λα Πας- 94'
Φρανσίσκο Βαρόνε, Αργεντινή-Ολλανδία-Κατάρ

18:00

20:30

Ο θησαυρός- 89'
Κορνέλιου Πορουμπόιου, Ρουμανία-Γαλλία

23:00

Νεκροταφείο της δόξας- 122'
Απίτσατπονγκ Bιρασεττάκουν, Ταϊλάνδη-Μεγ. Βρετανία-Γαλλία-Γερμανία-Μαλαισία

 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

12:45

Γαλάζιο αίμα- 119'
Λίριου Φερέιρα, Βραζιλία

15:15

Οι εντυπώσεις ενός πνιγμένου- 82'
Κύρος Παπαβασιλείου, Κύπρος-Ελλάδα-Σλοβενία

17:15

Αναζητώντας την Γκρέις- 97'
Σου Μπρουκς, Αυστραλία

19:30

Η καρδιά της κυρίας Σαμπαλί- 78'
Ράιαν ΜακΚένα, Καναδάς

22:00

Όπου υπάρχει σκιά- 105'
Νατάν Νικόλοβιτς, Γαλλία

 TΩNIA MAPKETAKH

15:00

Μέλος οικογένειας- 104'
Μαρίνος Καρτίκκης, Κύπρος-Ελλάδα

17:15

19:30

Μικρή Άρκτος- 86'
Ελισάβετ Χρονοπούλου, Ελλάδα

22:00

Καύσωνας- 88'
Τζόις Α. Nασαουάτι, Ελλάδα-Γαλλία

 ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:00

Ένας πολύ συνηθισμένος πολίτης- 100'
Μαζίντ Μπαρζεγκάρ, Ιράν-Τσεχία

15:30

Εύα Νόβα- 106'
Μάρκο Σκοπ, Σλοβακία

18:00

Γυάλινη χώρα- 89'
Τζέραρντ Μπάρετ, Ιρλανδία

20:00

Μποξ- 94'
Φλορίν Σέρμπαν, Ρουμανία-Γαλλία-Γερμανία

22:15

Ψυχαγωγία- 104'
Ρικ Άλβερσον, ΗΠΑ

 TZON KAΣΣABETHΣ

13:00

Το τραγούδι των ανθρώπων- 90'
Μπενεντίκτ Λιενάρ, Μαίρη Χιμένες, Βέλγιο

15:15

Γαλλικό αίμα- 97'
Ντιαστέμ, Γαλλία

17:30

Έτη φωτός- 90'
Έστερ Μέι Κάμπελ, Μεγ. Βρετανία

20:00

22:30

Κόζα- 75'
Ιβάν Οστροτσόφσκι, Σλοβακία-Τσεχία

 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

15:30

Αλέ-ρετούρ- 18'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

15:30

Η μεγάλη διαδρομή- 93'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

18:00

Μπαμπάς- 104'
Βίσαρ Μορίνα, Γερμανία-UNMI Κόσοβο-ΠΓΔΜ-Γαλλία

20:30

Από πάνω μας ο ουρανός- 97'
Μαρίνους Χρόοτχοφ, Ολλανδία-Σερβία-Bέλγιο-Ελλάδα

23:00

Φρενίτιδα- 119'
Εμίν Αλπέρ, Τουρκία-Γαλλία-Κατάρ

Πρόγραμμα Προβολών ::Πέμπτη, 12 Νοεμβρίου 2015

 OΛYMΠION

15:30

Η γη και η σκιά- 97'
Σέσαρ Ασεβέδο, Κολομβία-Γαλλία-Ολλανδία-Χιλή-Βραζιλία

18:00

20:30

Η κόρη του πατέρα μας- 128'
Χιροκάζου Κόρε-έντα, Ιαπωνία

23:00

Στη σκιά των γυναικών- 73'
Φιλίπ Γκαρέλ, Γαλλία-Ελβετία

 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00

Η καρδιά της κυρίας Σαμπαλί- 78'
Ράιαν ΜακΚένα, Καναδάς

15:00

Όπου υπάρχει σκιά- 105'
Νατάν Νικόλοβιτς, Γαλλία

17:30

Τα σταράκια- 93'
Ζαμπίνε Χίμπλερ, Γκέρχαρτ Έρτλ, Αυστρία

19:30

Τικούν- 120'
Αβισάι Σιβάν, Ισραήλ

22:15

Χίλιες και μία νύχτες (Volume I) [Ο ανήσυχος]- 125'
Μιγκέλ Γκόμες, Πορτογαλία-Γαλλία-Γερμανία-Ελβετία

 TΩNIA MAPKETAKH

15:00

Στην κουζίνα- 80'
Σπύρος Αμοιρόπουλος, Ελλάδα

17:00

Τετάρτη 04:45- 116'
Αλέξης Αλεξίου, Γερμανία-Ελλάδα-Ισραήλ

19:30

Σύμπτωμα- 87'
Άγγελος Φραντζής, Ελλάδα

22:00

 ΦPINTA ΛIAΠΠA

15:45

Όμορφη και χαμένη- 87'
Πιέτρο Μαρτσέλο, Ιταλία

18:00

Ο δρόμος για το Λα Πας- 94'
Φρανσίσκο Βαρόνε, Αργεντινή-Ολλανδία-Κατάρ

20:30

Η ωραία εποχή- 105'
Κατρίν Κορσινί, Γαλλία

23:00

Φερέλπιδες- 75'
Ιβές Ρόζενφελντ, Βραζιλία

 TZON KAΣΣABETHΣ

12:30

Τζίμι Π. – Η ψυχοθεραπεία ενός Ινδιάνου των πεδιάδων- 114'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

15:15

Έτη φωτός- 90'
Έστερ Μέι Κάμπελ, Μεγ. Βρετανία

17:30

7 Κινέζοι αδελφοί- 76'
Μπομπ Μπάινγκτον, ΗΠΑ

20:00

Ευχαριστούμε για τις βόμβες σας- 100'
Μπάρμπαρα Έντερ, Αυστρία

22:30

Ταύρος από νέον- 106'
Γκαμπριέλ Μασκάρο, Βραζιλία

 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

13:00

Αγανάκτηση- 98'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

15:30

Μαντάμ Κουράγιο- 90'
Μερζάκ Αλουάς, Αλγερία-Γαλλία

18:00

Από πάνω μας ο ουρανός- 97'
Μαρίνους Χρόοτχοφ, Ολλανδία-Σερβία-Bέλγιο-Ελλάδα

20:30

Ατίθασες- 94'
Ντενίζ Γκαμζέ Έργκυβεν, Τουρκία-Γαλλία-Γερμανία-Κατάρ

23:00

Έναν όροφο πιο κάτω- 93'
Ράντου Μουντέαν, Ρουμανία-Γαλλία-Γερμανία-Σουηδία

Πρόγραμμα Προβολών ::Παρασκευή, 13 Νοεμβρίου 2015

 OΛYMΠION

15:30

Σπουργίτια- 99'
Ρούναρ Ρούναρσον, Ισλανδία-Δανία-Κροατία

18:00

Λευκοί άνθρωποι - 106'
Λίζα Ασάν, Σουηδία-Φινλανδία

20:15

Ταξί στην Τεχεράνη- 82'
Τζαφάρ Παναχί, Ιράν

22:30

11 λεπτά- 81'
Γέρζι Σκολιμόφσκι, Πολωνία-Ιρλανδία

 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00

Τέκνα- 100'
Γιάρο Βόιτεκ, Σλοβακία-Τσεχία

15:00

Όμορφη και χαμένη- 87'
Πιέτρο Μαρτσέλο, Ιταλία

17:00

70 Χρόνια Ελληνικό Animation #1- 110'
Διάφοροι

19:30

Ένα ταξίδι ζωής 60 χρόνων: Νίκος Καβουκίδης 1955-2015 - 135'
Νίκος Καβουκίδης

21:30

Η σεξουαλική μου ζωή... ή πώς βρέθηκα να λογομαχώ- 178'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

 TΩNIA MAPKETAKH

15:00

Καύσωνας- 88'
Τζόις Α. Nασαουάτι, Ελλάδα-Γαλλία

17:00

Όχθες- 96'
Πάνος Καρκανεβάτος, Ελλάδα-Γερμανία-Τουρκία

19:30

22:00

 ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:30

Το σχέδιο του αιώνα- 100'
Κάρλος Μ. Κιντέλα, Αργεντινή-Κούβα-Γερμανία-Ελβετία

16:00

Η ζωή των νεκρών- 54'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

18:00

Η γη και η σκιά- 97'
Σέσαρ Ασεβέδο, Κολομβία-Γαλλία-Ολλανδία-Χιλή-Βραζιλία

20:30

Ηφαίστειο- 91'
Χάιρο Μπουσταμάντε, Γουατεμάλα-Γαλλία

22:30

 TZON KAΣΣABETHΣ

13:00

7 Κινέζοι αδελφοί- 76'
Μπομπ Μπάινγκτον, ΗΠΑ

15:00

Ευχαριστούμε για τις βόμβες σας- 100'
Μπάρμπαρα Έντερ, Αυστρία

17:30

Η Εβίτα δεν κοιμάται πια εδώ- 106'
Πάμπλο Αγουέρο, Γαλλία-Αργεντινή-Ισπανία

20:00

Οι καθημερινές μας ιστορίες - 89'
Ινές Τάνοβιτς, Βοσνία&Ερζεγοβίνη-Σλοβενία-Κροατία

22:00

Χίλιες και μία νύχτες (Volume II) [Ο έρημος]- 132 '
Μιγκέλ Γκόμες, Πορτογαλία-Γαλλία-Γερμανία-Ελβετία

 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

13:00

Κρουαζιέρα- 114'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

15:30

Παουλίνα- 103'
Σαντιάγο Μίτρε, Αργεντινή-Βραζιλία-Γαλλία

18:00

Νύχτα του μέλιτος- 89'
Ίβο Τράικοφ, ΠΓΔΜ-Τσεχία-Σλοβενία

20:30

Σώμα- 90'
Μαουγκορζάτα Σουμόφσκα, Πολωνία

23:00

Αφερίμ!- 106'
Ράντου Zούντε, Ρουμανία-Βουλγαρία-Τσεχία

Πρόγραμμα Προβολών ::Σάββατο, 14 Νοεμβρίου 2015

 OΛYMΠION

21:00

Τα χρυσά μας χρόνια- 120'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:45

Μια χριστουγεννιάτικη ιστορία- 143'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

17:00

70 Χρόνια Ελληνικό Animation #2- 110'
Διάφοροι

19:30

Νεκροταφείο της δόξας- 122'
Απίτσατπονγκ Bιρασεττάκουν, Ταϊλάνδη-Μεγ. Βρετανία-Γαλλία-Γερμανία-Μαλαισία

22:15

Χίλιες και μία νύχτες (Volume III) [Ο μαγεμένος]- 126'
Μιγκέλ Γκόμες, Πορτογαλία-Γαλλία-Γερμανία-Ελβετία

 TΩNIA MAPKETAKH

13:00

Επέκεινα- 102'
Μάγκνους φον Χορν, Σουηδία-Πολωνία-Γαλλία

15:00

17:00

19:30

Βραβευμένες ταινίες μικρού μήκους Διεθνούς Φεστιβάλ Δράμας 2015 #2- 107'
Διάφοροι

22:00

Βραβευμένες ταινίες μικρού μήκους Διεθνούς Φεστιβάλ Δράμας 2015 #1- 116'
Διάφοροι

 ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:00

Άσμα ασμάτων- 76'
Εύα Νέιμαν, Ουκρανία

14:45

Λευκοί άνθρωποι - 106'
Λίζα Ασάν, Σουηδία-Φινλανδία

17:15

Σπουργίτια- 99'
Ρούναρ Ρούναρσον, Ισλανδία-Δανία-Κροατία

20:30

Louder Than Bombs- 109'
Γιοακίμ Τρίερ, Νορβηγία-Γαλλία-Δανία

23:00

Το ημερολόγιο μιας έφηβης- 102'
Μαριέλ Χέλερ, ΗΠΑ

 TZON KAΣΣABETHΣ

13:00

Ο πιο μακρύς δρόμος για να γυρίσεις σπίτι- 85'
Σέρζι Πέρες, Ισπανία

15:00

Κρίσα- 83'
Τρέι Έντουαρντ Σουλτς, ΗΠΑ

17:30

Κάτω απ’ την άμμο- 101'
Μάρτιν Πίτερ Σάντφλιτ, Δανία-Γερμανία

20:00

Εγώ, ο Ερλ και το κορίτσι πεθαίνει- 105'
Αλφόνσο Γκόμεζ-Ρεχόν, ΗΠΑ

22:15

Ταξί στην Τεχεράνη- 82'
Τζαφάρ Παναχί, Ιράν

 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

13:00

Ο γερουσιαστής των σαλιγκαριών- 108'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

15:30

Ψυχαγωγία- 104'
Ρικ Άλβερσον, ΗΠΑ

18:00

Οι καθημερινές μας ιστορίες - 89'
Ινές Τάνοβιτς, Βοσνία&Ερζεγοβίνη-Σλοβενία-Κροατία

20:15

Καυτός ήλιος- 123'
Ντάλιμπορ Μάτανιτς, Κροατία-Σλοβενία-Σερβία

23:00

Ορκισμένη παρθένα- 90'
Λάουρα Μπισπούρι, Ιταλία-Ελβετία-Γερμανία-Αλβανία-UNMI Κόσοβο

Πρόγραμμα Προβολών ::Κυριακή, 15 Νοεμβρίου 2015

 OΛYMΠION

11:00

Αποδημητικά πουλιά- 84'
Olivier Ringer, Βέλγιο-Γαλλία

13:00

Βασίλισσα της γης- 106'
Άλεξ Ρος Πέρι, ΗΠΑ

15:45

11 λεπτά- 81'
Γέρζι Σκολιμόφσκι, Πολωνία-Ιρλανδία

18:00

Αν- 113'
Ναόμι Καουάσε, Ιαπωνία-Γαλλία-Γερμανία

20:30

Προβολή βραβευμένης ταινίας
Διάφοροι

23:00

Τα χρυσά μας χρόνια- 120'
Αρνό Ντεπλεσέν, Γαλλία

 ΠΑΥΛΟΣ ΖΑΝΝΑΣ

13:00

Τα σταράκια- 93'
Ζαμπίνε Χίμπλερ, Γκέρχαρτ Έρτλ, Αυστρία

15:00

Αναζητώντας την Γκρέις- 97'
Σου Μπρουκς, Αυστραλία

17:00

Κόζα- 75'
Ιβάν Οστροτσόφσκι, Σλοβακία-Τσεχία

19:30

22:00

Στην αγκαλιά σου- 106'
Σαμανού Α. Σάλστρεμ, Δανία-Γερμανία

 TΩNIA MAPKETAKH

13:00

Ο Γκρούμπερ φεύγει- 104'
Μαρί Κρόιτσερ, Αυστρία

15:00

Πλάνητες- 92'
Πέτερ Γκρένλουντ, Σουηδία

17:00

70 Χρόνια Ελληνικό Animation #1- 110'
Διάφοροι

19:30

70 Χρόνια Ελληνικό Animation #2- 110'
Διάφοροι

22:00

Η δεύτερη μάνα- 110'
Άννα Μουιλαέρτ, Βραζιλία

 ΦPINTA ΛIAΠΠA

13:00

Φερέλπιδες- 75'
Ιβές Ρόζενφελντ, Βραζιλία

15:45

Ηφαίστειο- 91'
Χάιρο Μπουσταμάντε, Γουατεμάλα-Γαλλία

18:00

Στη σκιά των γυναικών- 73'
Φιλίπ Γκαρέλ, Γαλλία-Ελβετία

20:30

Προβολή βραβευμένης ταινίας
Διάφοροι

23:00

Η ωραία εποχή- 105'
Κατρίν Κορσινί, Γαλλία

 TZON KAΣΣABETHΣ

13:00

Έτη φωτός- 90'
Έστερ Μέι Κάμπελ, Μεγ. Βρετανία

15:00

Τελευταία κούρσα για το Ντάργουϊν- 123'
Τζέρεμι Σιμς, Αυστραλία

17:30

20:00

Η κόρη του πατέρα μας- 128'
Χιροκάζου Κόρε-έντα, Ιαπωνία

22:45

Ο θησαυρός- 89'
Κορνέλιου Πορουμπόιου, Ρουμανία-Γαλλία

 ΣTAYPOΣ TOPNEΣ

13:00

Βαλκανικές ταινίες μικρού μήκους- 91'
Διάφοροι

15:30

Αγανάκτηση- 98'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

18:00

Συζυγική κλίνη- 97'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

20:30

Ιάκομπ- 111'
Μίρτσεα Ντανελιούκ, Ρουμανία

   
   

greenpeace   mesogeios   unicef   hamogelo   actionaid   wwf   giatroi kosmoy   msf

   
© 2006 - 2018 nightwalk project / Designed by Panagiotis Sp - Hosting by Pointer.gr