european music day  

EMD 2013

   

facebook-icon  blogger-icon  youtube-icon  blogger-icon

   

nightwalk.gr / facebook  

nightwalk-2-300-2pg

   

Από τις 4 στις 5  

apotis4stis5

   

Δίσκοι Μουσικής στο Χρόνο / blog  

music

   

Led Zeppelin / Live  

lz-live

   

Kraftwerk / Live  

kraftwerk-live

   

MusicWorks Records  

musicworks

   

Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής 2007

Τετάρτη 20 Ιουνίου

ATHENAEUM (ΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑΘΜΟΥ ΘΗΣΕΙΟΥ)

International Cultural Center Maria Callas, ΏραΈναρξης 23:50

Σύνολο Κρουστών Athenaeum 23:50

Σύνολο Νυκτών Οργάνων 00:00

Free Time Quartet 00:40

ΣύνολοJazz ad Libitum 01:10

Ένας Μαγικός Αυλός 01:40

Πέμπτη 21 Ιουνίου

ΟΔΟΣ ΑΒΡΑΜΙΩΤΟΥ

ΑΒΡΑΜΙΟΥΖΙΚ, ALTERNATIVE POP, Ώραέναρξης 18:00

Delightful

Fool In the Box

Fingers Crossed

Absent Minded

Modrec

Zebra Tracks

ATHENAEUM (ΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑΘΜΟΥ ΘΗΣΕΙΟΥ)

International Cultural Center Maria Callas

Ώρα Έναρξης 19:00

Trio Junior – Πιάνο, Βιολί, Κ. Μπάσο 19:00

Μουσική για πιάνο & δύο φωνές 19:30

Κουαρτέτο Σαξοφώνων Athenaeum 20:00

Σύνολο Νυκτών Οργάνων Άττικα 20:45

SwingingJazzAthenaeum21:15

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ

Πιάνο Κιθάρα Φωνή Ώρα έναρξης, 17:00

Νάνσυ Παπακωσταντίνου, Γιώργος Βουζουλίδης, Άγγελος Βελεγράκης

Jazzing

Γιώργος Τοσικιάν

Σύλλογος Φίλων της Κιθάρας Δημήτρης ΦΑΜΠΑΣ

Ιωάννης Αναστασάκης & χορός φλαμένγκο

ΕΡΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΛΙΔΟΝΗΣ (κάτω από ΑΣΩΜΑΤΩΝ)

Instrumental & Έντεχνη μουσική Ώρα Έναρξης 18:30

LouisSalvator & Glorialive

Δημήτρης Βεριώνης

Γιώργος Βαρσαμάκης

ΒΩΞ

ΜΟΥΣΕΙΟ ΜΠΕΝΑΚΗ (Αίθριο Πειραιώς)

Αφιέρωμα στο Δ. Σαββόπουλο Ώρα έναρξης 21:00

Μουσικά Σύνολα του Δήμου Αθηναίων Διδ/λία Ελευθ. Καρκάνης

Συμφωνική Ορχήστρα του Δήμου Αθηναίων

Μικτή Χορωδία

BigBand

Χοροθέατρο Ροές (φιλική συμμετοχή)

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ

Video juggling performance, Ώραέναρξης 20:30

Circus Dayz

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ

Up to jazz, Ώραέναρξης 17:30

Small Blues Trap

ΔημήτρηςΠαντελιάς

Albert Band

Jaznovation

Bojan Z (Σερβία)

Human Touch

Nostalgia 77 Octet(Αγγλία)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ

Γιορτή της Μουσικής με το Sonik

σε συνεργασία με NoizProductions, Ώρα έναρξης 17:30

Jerome

Psyclowns

Flowjob

The Flibbertigibets & The Funky Yogurts

Ως Αιδώ

Direct Connection

Yinka & Yegor

Στίχοιμα

Street Buzz

Εις Βολεας/ Τακι Τσαν / Γελως/ Fanis-Afanis

Phase 3

Sabac Red of Non Phixion – ΗΠΑ (DJ Dash Mihok)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ

From Electro Pop to World Beat, Ώρα έναρξης 17:30

ΟΚ

Pop Eye

Menta

Monitor

Astralon

Blend Sextet

Ρόδες

TransGlobal Underground (Αγγλία)

Dreadzone (Αγγλία)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΑΒΙΛΗ

Γιορτή της Μουσικής με ThePins, Ώρα έναρξης 17:30

Kreon

Novox

Scorpio Live

Chevy

Lemos Live

Klinik

ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ

Indie, Electro, Pop, Rock, Ώρα έναρξης 17:30

Madame

Goya’s Dream

Wanna Be James

Cyanna

A Dog Named Rodriguez

X Alfonso (Κούβα)

Mikro

Black Strobe (Γαλλία)

ΓΑΛΛΙΚΟΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ & ΟΔΟΣΣΙΝΑ

100 χρόνια Γαλλικό Ινστιτούτο - Η Μονμάρτη στην οδό Σίνα

Ώρα έναρξης 18.00 - 21.00 (Από τη Σκουφά έως την οδό Οκτάβιου Μερλιέ)

Πορτρετίστες, ζωγράφοι και καρικατουρίστες εκθέτουν τους πίνακές τους στο δρόμο:

Μπενουά Παρέ

Πασκαλίν Μπος

DimitriRomuos

Μουσικοί του δρόμου, AndreDumas

Θέατρο της Ημέρας με κουστούμια 18ου και 20ου αιώνα

Ζαν Ζακ Τεσόν Φωτογραφική και χορευτική εκδήλωση,

Καν-καν, Μιμί Πενσόν από την Μονμάρτη

Αuditorium Γαλλικού Ινστιτούτου

Χορωδία, Ώρα έναρξης 19.30

Ambitus

Οδός Σίνα

Συναυλία, Ώρα έναρξης 21:00

Τζιβαέρι

Γεωργία Βεληβασάκη

8G

BRATSCH

Παρασκευή 22 Ιουνίου

ΕΡΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΛΙΔΟΝΗΣ (κάτω από ΑΣΩΜΑΤΩΝ)

Ώρα Έναρξης 17:30

Φιλαρμονική Ορχήστρα Πνευστών Δήμου Αθηναίων

Διευ/νση: Ιωάννης Ελεφάντης

Μέρος πρώτο,

Ερμηνεία από τα έργα των συνθετών:

G. Verdi, C. Grundman,K. Badelt, C. Mangione, L. Schifrin, A.L. Webber, . Dinicu

Μέροςδεύτερο

L. Anderson, H. Mancini, E. Lecuona, L. Prima, S. Ipskamp, R. Hernandez, Δ. Σαββόπουλος

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ

Παιδικό Πρόγραμμα και Χορωδία, Ώρα έναρξης 17:00

«Το λοιπόν, φτου κι αρχίζω...» "Παραμύθια μετά μουσικής" .

Αφήγηση Τατιάνα Φραγκούλια, Χριστίνα Φραγκεσκάκη,

Συμμετέχουν οι μουσικοί Βαγγέλης Κανάρης και Νίκος Χαροκόπος.

ΧορωδίaGlennChorale (ΗΠΑ)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ

Up to funk, Ώρα έναρξης 17:30

Conqo Square

Surf Jazzer

Miranda Verouli

Ekos Quartet

Expert Medicine

Timewarp Inc.

Word of Mouth (Human Beatbox Show)

Beat Assaillant (ΗΠΑ)

Us 3 (ΗΠΑ)

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ

Reggae, World Trad, Ώρα έναρξης 17:30

Big Matata

Smoking Barrels

Harris Labrakis Quartet

«Κρουστά της Τάκη» και Anasa

Eleusis

Afrolab

MacireSylla (Γουινέα)

Locomondo

BeatNBlow (Γερμανία)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ

Indie, Electro, Pop, Rock, Ώρα έναρξης 17:30

Common Sense

Katrin the Thrill

Green Fairy (Ελβετία)

The Liarbirds

Workaholics

Ion

An Orange End

Gad

Raining Pleasure

Hotel (Γερμανία)

SpookyLive (Αγγλία)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ

Γιορτή της Μουσικής με την AthensVoice, Ώρα έναρξης 17:30

Polaroid

Μητέρα Φάλαινα Τυφλή

MywetCalvin

Νίκος Χαλβατζής

Κόρε Ύδρο

Matisse

Marsheaux

Σάββατο 23 Ιουνίου

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ

Dance, Ώρα έναρξης 17:30

First Aid

Elica

Take Time

Dj McD

Serafim Tsotsonis      

Nikko Patrelakis

Blue Pilots Project Live

Dimi Phase

G-Pal

S.O.S. Project Live (Demi & Omid 16B – Αγγλία)

ΟΔΟΣ ΕΥΡΙΠΙΔΟΥ SOULBAR

Γιορτή της Μουσικής με το Soulκαι το Mixtape.gr, Ώρα έναρξης 00:00

ΘανάσηςΧριστοδούλου (Serpentine)

Bad Mathematics

The Velvoids

Mixtape.grDjs Elias & Panos

ΟΔΟΣΡΗΓΑΠΑΛΑΜΗΔΟΥYOGA BALA

Closing Party

Outro Team Loot DJs CRMEL & Jay_One

Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής ClosingParty

Surprise Guest DJs

   

stereogum

   

jamendo

   

last.fm

   
   

greenpeace   mesogeios   unicef   hamogelo   actionaid   wwf   giatroi kosmoy   msf

   
© 2006 - 2018 nightwalk project / Designed by Panagiotis Sp - Hosting by Pointer.gr