european music day  

EMD 2013

   

facebook-icon  blogger-icon  youtube-icon  blogger-icon

   

nightwalk.gr / facebook  

nightwalk-2-300-2pg

   

Από τις 4 στις 5  

apotis4stis5

   

Δίσκοι Μουσικής στο Χρόνο / blog  

music

   

Led Zeppelin / Live  

lz-live

   

Kraftwerk / Live  

   

MusicWorks Records  

musicworks

   

Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής 2009

Κυριακή 21 Ιουνίου 2009

FANTASEED - ΟδόςΤριπτολέμου 8 - ΓΚΑΖΙ
Electro - Industrial Rap

Ώρα Έναρξης 22.00

Playmokills (Live Set)

After Party με Dj Set

Higgs - Ευπολίδος 4 & Απελλού 2 - ΠλατείαΚοτζιά
Funk, Soul, Ska

Ώρα Έναρξης 17.00

BBQ στονπεζόδρομο

GH

Selecter PAR

Fidelio - ΟδόςΩγύγου & ΝαυάρχουΑποστόλη (Ψυρρή)
Αmbient, soundscapes, Experimental sounds

Σε συνεργασία με Kolpo Groso & Freeze magazine

Ώρα Έναρξης 20.00

DJ War

Mr Loof

DJ Du Du

LOOP BAR - ΠλατείαΑσωμάτων
Freestyle, Deep House, Tech

Ώρα Έναρξης 17.30

Jean M

Dj_G

Free

Kemicai

Effections

Tonny Lasar

Klinik

Theodoris Triantafilou (Novox)

Mikee

Lostra (Novox)

ΜΟΥΣΕΙΟΛΑΪΚΗΣΤΕΧΝΗΣ - ΠΛΑΚΑ

Στο Café της ΕΠΑΣΚΤ - Οδός Πανός 19Α

Ώρα Έναρξης 21.00

Τραγούδια για παλιά επαγγέλματα, με χρήση εργαλείων ως συνοδευτικά κρουστά όργανα.

Μουσική επιμέλεια και σκηνοθεσία:

Μιχάλης Κλαπάκης

Συμμετέχει η ομάδα κρουστών του Τμήματος Χορού του Λυκείου Ελληνίδων Παπάγου-Χολαργού

και οι:

Έκτορας Κοσμάς (βιολί)
Γιώργος Στογιώργης (κανονάκι)
Νίκος Πρωτόπαπας (κιθάρα)

ΠΑΛAΙΑ ΒΟΥΛΗ (Πλατεία Κολοκοτρώνη)
Groove Free Style
Σε συνεργασία με το bar «Παλαιά Βουλή»

Ώρα Έναρξης 20.00

DJ Zarko

DJ Anastasio

Aki & Claire

ΠλατείαΚεραμεικού - Γκάζι
Melodic Progressive House, Trance, House, Drum & Bass, New Funk, “Feelin30 free” stage
Σεσυνεργασίαμετην One Sentiment

Με την υποστήριξη της Rackey’s

Ώρα Έναρξης 18.00

Antonio Le Moli

Timewarp inc

Junior SP.

Visual vibe project

Petros Feelin (+ live vocals by Vasiliki Vlamaki)

Add2Basket (Budapest - Hungary)

Alex Guardian (help on earth

YOGA BALA - Οδός Ρήγα Παλαμίδου (Ψυρρή)
Σε συνεργασία με την OUTRO Team

Ώρα Έναρξης 21.00

Mashdown45

Skitlab

MistaOperator

D2

Invisible Rockers Crew

DJ Blend

Kaf-G

Neighbours - Santo & Melik

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ - Street Art Festival
Οδός Κουντουριώτη
Οργάνωση- Παραγωγή: Ελεύθερο Μηδέν

Ώρα Έναρξης 18.00

Tribute to Music: ‘A journey through musical styles’ (Various DJs)

Dtouched (GR) – unreleased electronic set (live)

International Short Film Festival Psarokokalo:

Tribute to the International Film Festival of Amsterdam

A selection of 6 films – 14 music videos

Δευτέρα 22 Ιουνίου 2009

FANTASEED - ΟδόςΤριπτολέμου 8 - ΓΚΑΖΙ
Electro

Ώρα Έναρξης 22.00

Οι Resident και Guest Djs του Fantaseed σε ένα πάρτυ αφιερωμένο στην Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής

FLORAL - Θεμιστοκλέους 80 - ΠλατείαΕξαρχείων
Funk, Soul, Hip-Hop

Με την υποστήριξη του SONIK

Ώρα Έναρξης 21.00

Anna Mystic

Garry Potter & Mariletta

Whoami & Everlast (whoever djs) + MC the Kidd

Urban Disco

ΘΗΣΕΙΟ - Οδός Επταχάλκου & Αποστόλου Παύλου

Ώρα Έναρξης 19.00

Παιδική Χορωδία του Εθνικού Ωδείου

Διευθύνει η Βάγια Παπαγιανοπούλου

Εργαστήριο Μουσικής Δωματίου του Εθνικού Ωδείου

Διευθύνει ο Απόστολος Χατωνίδης


Αλέξανδρος Χάχαλης

Ερμηνεύει το έργο του «Μούσα Γαρ Ζωοδότης» (για πιάνο μέσα/έξω)


Αυτοσχεδιασμοί από το Γιώργο Ψυχογιό / Echoes

με τους

Γιώργο Μπίλιο (Φωνή)

Νίκο Παρδαλάκη (Πιάνο)

Νίκο Κ (Βιολί)

LOOP BAR - ΠλατείαΑσωμάτων
Freestyle, Deep House, Tech

Ώρα Έναρξης 17.30

Manu + Lazo

Bodj

Technosiz

Noetic

Nomik

Discog

Vynal K

Alex Radical

Mr. Statik

Kreon

Lemos

ΠΑΛAΙΑΒΟΥΛΗ (ΠλατείαΚολοκοτρώνη)
Groove Free Style & special guest
Σεσυνεργασίαμετο bar «ΠαλαιάΒουλή»

Ώρα Έναρξης 20.00

ΠΛΑΚΑ - Οδός Πανός 19Α - Ένωση Αποφοίτων της Σχολής Καλών Τεχνών (ΕΠΑΣΚΤ)
Σε συνεργασία με την ΕΠΑΣΚΤ

Ώρα Έναρξης 21.30

Συναυλίατων MOLIMO

Percussions from Congo

Προβολή του μουσικού film Woodstock

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΩΜΝΟΣ
Σε συνεργασία με τη ΝΟΙΖ production
Με την υποστήριξη του PLATFORM

Ώρα Έναρξης 17.30

Alcatraz (GR - FR)

DJ Coyote vs Circo Inverso

Εξωκοσμικός

Univers

Diezel+DJ Paco

Ανάφλεξη

Αντίποινα

ΝεκρικήΣιγή

Ρόδες

Freeman (IAM) - (FR)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ
Rock, Indie
Με την υποστήριξη του MAD TV
Παζάρι σε συνεργασία με το Meet Market

Ώρα Έναρξης 17.30

Bandage

Voyage Limpid Sound'

Profile

Lise Dress (DK)

Sleepin’ Pillow

Transistor

Loco Star (PL)

Katrin the Thrill

Mary’s Flower Superhead

Cyanna

Skip the Use (FR-UK)

ΠΛΑΤΕΙΑΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ
Από Electro, Drum n Bass έως House, Disco, Soul…
Σε συνεργασία με την SAE
Παζάρι σε συνεργασία με το Meet Market

Ώρα Έναρξης 17.30

Γιάννης Δάνος (SAE) & Χρήστος Μπάκας (SAE)

D2

Black Athena

Ντέϊβιντ

Σεραφείμ Τσοτσώνης

ION

SANTA BOTELLA - ΟδόςΠανόρμου
Funk - Soul

Ώρα Έναρξης 21.00

Swing Shoes (συμμετέχει η Ειρήνη Δημοπούλου)

Funk collective

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ (Πειραιώς 100) - STAGE FNAC
World Beats
Με την υποστήριξη της FAQ

Ώρα Έναρξης 17.30

Ομοθυμαδόν

ΕιρήσθωενΠαρόδω

Μiranda Verouli & Desafinados

Γιώργης Χριστοδούλου & Cabaret Infantil

Τηλέμαχος Ζαγρέας και η Μπάντα των Σατύρων

Salonumuz Klimalidir

Shantel & Bukovina Orkestar (DE)

ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ - Ηρακλείτου 10, Κολωνάκι

Ώρα Έναρξης 20.00

Συναυλία με έργα των Κυπρίων συνθετών:

Ανδρέα Αργυρού

Άλκη Μπαλτά

Χρήστου Πήττα

Κωνσταντίνου Στυλιανού

Ανδρέα Χαραλάμπους


Συμμετέχουν:

Έλενα Μουζάλα (πιάνο)

Χάρης Χατζηγεωργίου (βιολί)

Κατερίνα Μηνά (τραγούδι

ΙΛΙΟΝ - Πλατεία Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ (κεντρική πλατεία)
Μαθητικά Μουσικά Σχήματα
Σε συνεργασία με το «ILION ROCK LIVE 1960-2010»

Ώρα Έναρξης 18.00

Tkj

ΜουσικόσχολείοΊλιου

Sentimentals

Νο Merci

Τα παιδιά του Κώστα

Δημοτική Μπάντα

Χορωδίες

ΜΑΡΟΥΣΙ - Eleven club-restaurant
Αγίου Κωνσταντίνου & Κηφισίας
Dance - Various
Σε συνεργασία με την One Sentiment

Ώρα Έναρξης 22.00

Nazaret Kazarian

Giannis Sartzetakis

Petros Bogeas

Τρίτη 23 Ιουνίου 2009

ΘΗΣΕΙΟ - Επταχάλκου & Αποστόλου Παύλου

Ώρα Έναρξης 20.30

Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Αθηναίων
Διευθύνει ο Ιωάννης Ελεφάντης

LOOP BAR - ΠλατείαΑσωμάτων
Freestyle, Deep House, Tech

Ώρα Έναρξης 17.30

Dj Aleka

Roman

White Chokolate

Dub

Nicolas Dales

Gus + Bonso

Liberto

Chevy

Kyros

Tolis Q

Olga Kouklaki

ΠΛΑΤΕΙΑΚΛΑΥΘΩΜΝΟΣ
Σεσυνεργασίαμετην Athens Voice

Ώρα Έναρξης 18.00

Dead Break Escapement

Lolek

Fantastikoi Hxoi

Zebra Tracks

Berlin Brides

Last drive

Νίκος Πορτοκάλογλου

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΤΖΙΑ
Indie, Electro, Hip-Hop
Με την υποστήριξη του MAD tv και του Best Radio 92,6 fm
Παζάρι σε συνεργασία με το Meet Market

ΏραΈναρξης 17.30

Ska Bangies

Biotech

Code

Fuse Factory (CH)

Kay & the Schooldrivers

Freedom of Speech

Gacho Rejected

Blend aka mishkin with BNC, Elephant Phoenix, The Kidd & Taki Tsan

Mustard Inspectah ΓιώργοςΠούλιος

Birdy Nam Nam (FR)

ΠΛΑΤΕΙΑΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ
Από Rock ‘n Roll, Electro έως Dubstep & Trip Hop…
Σε συνεργασία με την SAE
Παζάρι σε συνεργασία με το Meet Market

Ώρα Έναρξης 17.30

Alex Vibe & DJ N3C (SAE)

Aphrodesiac & DJ Blessed (SAE)

Steven De Sar (SAE)

ΣτέλλαΚαλησπεράτου, ΚωνσταντίνοςΚαλφακάκος, Cartoon Dandy

Replicas

Funkslut

ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ ΔΗΜΟΥ ΑΘΗΝΑΙΩΝ (Πειραιώς 100) - STAGE FNAC
Με την υποστήριξη της FAQ

Ώρα Έναρξης 17.30

Jazz on T.A.P.

Diminuita the swing trio with Damian Dudu

Erdmann 3000 (D)

Intravenus

Satyros Larousse

ΤηλέμαχοςΜούσας Quartet

Aronas (New Zealand)

ΙΛΙΟΝ - ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ
Σε συνεργασία με το «ILION ROCK LIVE 1960-2010»

Ώρα Έναρξης 18.00

Σπυριδούλα

September

Bonus

Αρτεμις

Liber animus

Ρεμπετοβεν

Μπουραζάνης quartet

Σχοινιάς - Karavi beach club
Λ. Ποσειδώνος 198, Μαραθώνας
Dance, Hip Hop, Breakbeat, Drum & Bass
Σεσυνεργασίαμετην One Sentiment

Ώρα Έναρξης 12.00

Alex Be Cool

Symbolic

Zildan (planet Zil)

ΜΑΡΟΥΣΙ - The Housebar
Περικλέους 24
Dance, House, Tech House
Σεσυνεργασίαμετην One Sentiment

Ώρα Έναρξης 22.00

Dinos Grammatikos

Christos Leoudakis

Yiorgos Kintsourasvilli

Yiorgos Droufakos

Alex Kiro (planet earth)

   

stereogum

   

jamendo

   

last.fm

   
   

greenpeace   mesogeios   unicef   hamogelo   actionaid   wwf   giatroi kosmoy   msf

   
© 2006 - 2018 nightwalk project / Designed by Panagiotis Sp - Hosting by Pointer.gr