european music day  

EMD 2013

   

facebook-icon  blogger-icon  youtube-icon  blogger-icon

   

nightwalk.gr / facebook  

nightwalk-2-300-2pg

   

Από τις 4 στις 5  

apotis4stis5

   

Δίσκοι Μουσικής στο Χρόνο / blog  

music

   

Led Zeppelin / Live  

lz-live

   

Kraftwerk / Live  

   

MusicWorks Records  

musicworks

   

Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής 2013

Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής 2013

Πρόγραμμα εκδηλώσεων για την 14η Ευρωπαϊκή Γιορτή της Μουσικής 19 - 21 Ιουνίου 2013

Το τελικό Πρόγραμμα και όλα τα ονόματα των καλλιτεχνών θα οριστικοποιηθούν έως στις 10/06 και θα ανακοινωθούν στην ιστοσελίδα europeanmusicday.gr

ΑΘΗΝΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ / 19TH of June

1.ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ / National Garden (Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)Σεμινάρια - Παραδοσιακή, Έντεχνη / Ώρα έναρξης: 17:30Σοφία Λαμπροπούλου (κανονάκι), Βαγγέλης Καζαντζής (σάζι), Σπύρος Μαμάης (οργανοποιία κιθάρες), Χάρης Σαρρής (Τσαμπούνα, Γκάιντα), Μάριος Παπαδέας (Σαντούρι), L.S.T.Trio

2. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΑΙΣΩΠΟΥ - ΟΙΝΕΑΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ / Pedestrian Aisopou Road - Oineas RestaurantCabaret, Funk, Jazz / Ώρα έναρξης: 20:00(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

3. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΑΝΑΠΑΥΣΕΩΣ (ΜΕΤΣ) - COLIBRI / Pedestrian Anapafseos Road (Mets) - ColibriIndie-Rock, Pop, Rock / Ώρα έναρξης: 20:30(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

4. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ (ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ) - COLIBRI / Pedestrian Kallirois Road (Petralona) - ColibriΜουσικό είδος: / Ώρα έναρξης:(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

5. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΜΑΥΡΟΚΟΡΔΑΤΟΥ - KOMMA BAR / Pedestrian Mavrokordatou Road - Komma BarΜουσικό είδος: Funk - Soul - Electro / Ώρα έναρξης:Λατέρνατιβ, Bad Spencer, Rsn, Oh Yeah!, Untitled

6. ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ - ΓΟΥΔΗΣε συνεργασία με το Ελεύθερο ΩδείοPop, rock, έντεχνο, ελαφρό, ελληνικό & ξένο, Ώρα έναρξης 19:30Μουσικά σύνολα μαθητών & καθηγητών. Συμμετέχουν 45 αριστούχοι μαθητές & οι εξής καθηγητές: Μαρία Κολόζου - κιθάρα, Ειρήνη Χαραλαμπίδου - τραγούδι & πιάνο, Φώτης Σκαρμούτσος - ηλεκτρική κιθάρα & μπάσο, Ελισάβετ Χαλβατζιδάκη - διεύθυνση χορωδίας & πιάνο, Σταύρος Λώλης - βιολί, Σαββίνα Σταυρινίδου - πιάνο.

7. ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΥΔΗ / Avdi Sq.Blues, Funk, Jazz / Ώρα έναρξης: 20:00Quilombo (βραζιλιάνικα κρουστά), Sbaraquak (Soul/Funk/R'n'R), Ηλίας Βαμβακούσης (acoustic), Masterz of the Strings (βουκολοραπ), Γιωργος Περού (acoustic), Duoyu (indie rock), Radio Sol (indie/ska)

8. ΠΛΑΤΕΙΑ ΘΗΣΕΙΟΥ (ΕΝΑΝΤΙ ΗΣΑΠ) / Thisio Sq. (Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)Σε συνεργασία με το City VibesIndie-Rock, Pop, Rock /Jazz - Funk & WorldΜεσημεριανή Συναυλία - Ώρα έναρξης: 12:00 Cart postalΑπογευματινές συναυλίες - Ώρα έναρξης: 18:00 Θωμάς Φώτης / Puta Misery / Norma / Ξένια Γαργάλη / «DO IT» Jorgos Skolias - Bronek Duzy (Πολώνια) / Λεωνίδας Μαριδάκης και Banda Me Renda / Αγγελική Τουμπανάκη

9. ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ / Klafthmonos Sq.Σε συνεργασία με τη Noiz ProductionsHip Hop / Ώρα έναρξης:Adlibia / Μόντα Ράπς / Low P (69 beats) / One Eye / Boom Squad / Diezel / Wrongface / Lady Faye / Eξωκοσμικός / Albatross-Pegasus (univers team) / Αthens Finest

10. ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ / Syntagma Sq.Χορωδιακό / Συμφωνικό έργο ΩΔΗ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ / Ώρα έναρξης 21:30Μουσική Διεύθυνση:Σταύρος Μπερής, Mουσική: ZORZES, Vst Orchestra Perfomances:Zorzes, Ποίηση: Γιώργος Ψαθάς, Αφήγηση: Βύρων Κολάσης, Χορωδία: Δήμου Αθηναίων, Moυσική Διεύθυνση: Σταύρος Μπερής, Σκηνοθεσία: Μενέλαος Τζαβέλλας, Βοηθός σκηνοθέτη: Ολγα Μουργελά, Σκηνικά κουστούμια: Γιοβάννα Πρασίνου, Οργάνωση Παραγωγής: ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΙΩΝ-UNESCO

11. FLORAL CAFE(Θεμιστοκλέους 80)Μουσικό Ύφος: / Ώρα έναρξης: 20:30(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

12. IANOS CAFE(Σταδίου 24)Σεμινάρια και Κλασική μουσική / Ώρα έναρξης: 10:00Σεμινάρια, Duo Capriccioso, Τρίο Ελεγεία, Vuelvo al Sur, Νέλλυ Σεμιτέκολο - Κωνσταντίνος Σφέτσας, DJ Yeast, Εγκαίνια Έκθεσης στην ΙΑΝΟS ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΕΧΝΗΣ, Aggela

ΠΕΜΠΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ / 20th of June

13.ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ / National GardenΣεμινάρια / Ώρα έναρξης:(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

14. ΔΕΛΦΙΚΟ ΩΔΕΙΟ / Delphiko Conservatory(Κορινθίας 6)Open Day - Σεμινάριο / Ώρα έναρξης: 11:00Laurence Tragin (πιάνο)

15. ΟΔΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ (ΓΚΑΖΙ) - LAB / Konstantinoupoleos Road (Gazi) - LabDeep, House / Ώρα έναρξης: 22:00G Bond / Νίκος Αποστολάκος

16. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΑΙΣΩΠΟΥ - ΟΙΝΕΑΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ / Pedestrian Aisopou Road - Oineas RestaurantCabaret, Funk, Jazz / Ώρα έναρξης: 20:00(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

17. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΑΝΑΠΑΥΣΕΩΣ (ΜΕΤΣ) - Colibri / Pesestrian Anapafseos Road (Mets) - COLIBRIJazz / Ώρα έναρξης: 20:30(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

18. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΕΜΠΕΔΟΚΛΕΟΥΣ - COLIBRI / Pedestrian Empedokleous - ColibriIndie-Rock, Pop, Rock / Ώρα έναρξης: 20:30Illegal Operation

19. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΕΜΠΕΔΟΚΛΕΟΥΣ - SUPER FLY / Pedestrian Empedokleous - Super FlyIndie-Rock, Pop, Rock / Ώρα έναρξης: 20:30Pad Trio + Dj Soulnek

20. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ (ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ) - COLIBRI / Pedestrian Kallirois Road (Petralona) - ColibriIndie-Rock, Pop, Rock / Ώρα έναρξης: 20:30(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

21. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΜΑΥΡΟΚΟΡΔΑΤΟΥ - KOMMA BAR / Pedestrian Mavrokordatou Road - Komma Bar/ Ώρα έναρξης:(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

22. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΠΑΡΜΕΝΙΔΟΥ - SUSHI BAR / Pedestrian Parmenidoy Road - Sushi BarIndie-Rock, Pop, Rock / Ώρα έναρξης: 20:30Π -3 Ορέστης Αναβαλόγλου - Sarah Mariez'

23. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ - ΜΙΚΡΗ ΒΟΥΛΗ / Pedestrian Varnava Sq. Road - Mikri VouliIndie-Rock, Pop, Rock / Ώρα έναρξης: 20:30Ρακοσυλλέκτες

24. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΠΡΟΚΛΟΥ & ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ - ΒΑΡΝΑΒΑ CAFE / Pedestrian Proklou Road & Varnava Sq. - Varnava CafeIndie-Rock, Pop, Rock / Ώρα έναρξης: 20:30Ellen Curtis & Christina Shakermaker

25. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΠΡΟΚΛΟΥ - ΨΗΤΟΠΩΛΕΙΟ ΠΑΛΙΑΚΗΣ / Pedestrian Proklou Road - Tavern PaliakisIndie-Rock, Pop, Rock / Ώρα έναρξης: 20:30Γιάννης - Χρήστος

26. ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΥΔΗ / Avdi Sq.Μουσικό Ύφος: / Ώρα έναρξης: 20:00Οι χτισμένες των θεμελίων (electric folk), Hologramme (experimental), Chewing gun (progressive rock), Theodore (progressive rock), Susanne (acoustic folk/latin), Skiny Simon (indie rock), Ratrace

27. ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ / Varnava Sq.Σεμινάριο / Ώρα έναρξης: 18:00Σεμινάριο μουσικών οργάνων και δημιουργικό εργαστήρι για παιδιά με θέμα τη μουσική.

28. ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ / Klafthmonos Sq.Μουσικό Ύφος: / Ώρα έναρξης:(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

29. ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ / Syntagma Sq.Μουσικό Ύφος: / Ώρα έναρξης:(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)Sigmatropic / Sifmataf

30. ΠΛΑΤΕΙΑ ΘΗΣΕΙΟΥ (ΕΝΑΝΤΙ ΗΣΑΠ) / Thisio Sq.(Σε Συνεργασία με το City Vibes)Indie-Rock, Pop, Rock /Jazz - Funk & WorldΜεσημεριανή Συναυλία - Ώρα έναρξης: 12:00 - 14.30: Zulutek / BiotechΑπογευματινές συναυλίεςΏρα έναρξης: 18:30: The Fade / But I fly / Press Esc / Trip Wine / Lower Cut / 10 code

31. ΠΡΟΑΥΛΙΟΣ ΧΩΡΟΣ ΜΟΥΣΕΙΟΥ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ / Acropolis Museum(Διονυσίου Αρεοπαγίτου 15)Ορχηστική / Ώρα έναρξης:Φιλαρμονική Ορχήστρα Πνευστών Δήμου Αθηναίων - Μουσική Διεύθυνση: Μ.Μιχαλόπουλος

32. ΩΔΕΙΟ ΡΙΖΟΠΟΥΛΟΥ / Rizopoulou Conservatory(Κων. Ωραιοπούλου 29)Jazz, Kids, Latin / Ώρα έναρξης: 20:30Music Soup

33. CAFE ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ ΤΟΥ ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ / Numismatic Museum Cafe (Πανεπιστημίου 12)Blues, Funk, Jazz / Ώρα έναρξης: 20:30Belleville

34. FLORAL CAFE(Θεμιστοκλέους 80)Μουσικό Ύφος: Swing / Ώρα έναρξης: 20:30(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

35. JAZZ POINT CAFE(Ακαδημίας 18)Μουσικό Ύφος: / Ώρα έναρξης: (Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

36. ΙANOS CAFE(Σταδίου 24)Σεμινάρια και Jazz, Blues, Reggae, Rock / Ώρα έναρξης: 10:00Σεμινάρια, Aggeliki Toumbanaki & Buzz Bastards, Τζίτζικες, Naif, Ξένια Γαργάλη - Περικλής Μπισκίνης - Πλαστελίνη project, Ηλίας Ζούτσος, Νικόλαος Αδέσποτος, Daddy' s Work Blues Band

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ / 21th of June

37.ΕΘΝΙΚΗ ΛΥΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ - ΛΥΡΙΚΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΤο επιτυχημένο project της Λυρικής, επιστρέφει για την μέρα της μουσικής. Στις 21 Ιουνίου από τις 18.00 και μετά το Λυρικό Λεωφορείο θα ταξιδέψει σε δρόμους και πλατείες της Αθήνας, αλλά και των γειτονικών δήμων του Κέντρου Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος, Νέα Σμύρνη, Καλλιθέα και Παλαιό Φάληρο. Λυρικοί τραγουδιστές και χορωδοί ταξιδεύουν με «όχημα» άριες από γνωστές όπερες και συναντούν τους ανυποψίαστους κατοίκους της πόλης στα σημεία που ζουν και εργάζονται. Μια δράση που φέρνει την λυρική τέχνη στον δρόμο και σε επαφή με ένα νέο ευρύτερο κοινό.

38. ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ & ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ / Byzantine & Christian Museum(Βασ. Σοφίας 22)Μουσικό ύφος: / Ώρα έναρξης:(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

39. ΔΕΛΦΙΚΟ ΩΔΕΙΟ / Delphiko Conservatory(Κορινθίας 6)Μουσικό Ύφος: / Ώρα έναρξης: 18:00Συναυλία μαθητών του Ωδείου, Ρεσιτάλ πιάνου - Angelique Tragin, Συναυλία Χορωδιών Lexi-Logos και Polyφonies (στον πεζόδρομο: οδός Κορινθίας 6 / Αμπελόκηποι)

40. ΕΙΣΟΔΟΣ ΤΟΥ ΛΟΦΟΥ ΦΙΛΟΠΑΠΠΟΥ (ΑΠΟ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΑΡΕΟΠΑΓΙΤΟΥ) - Filopappou Hill - Entrance from Aeropagitou Pedestrian RoadJazz / Ώρα έναρξης: 22:00Big Band Δήμου Αθηναίων

41. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ / National GardenΟρχηστρική / Ώρα έναρξης:(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

42. ΕΘΝΙΚΟ ΩΔΕΙΟ / National Conservatory of Athens(Μάγερ 18 Αθήνα)Open Day / Ώρα έναρξης: 11:00ΞΕΝΑΓΗΣΗ στους χώρους του Ωδείο και του Συλλόγου «Μανώλης Καλομοίρη / Σύνολο εγχόρδων «Hellenic Musica Viva» με την καθηγήτρια Λουντμίλα Λιμόροβα Sc.Joplin Rag Time A. Vivaldi «Άνοιξη, Καλοκαίρι» από τις «Τέσσερεις Εποχές». Σολίστ: Παναγιώτης Νικολάκης & Κυριάκος-Μάριος Ζυγούρης / «Το Σύγχρονο Τραγούδι αποχαιρετά τη χρονιά με ομαδικό μάθημα» Υπεύθυνοι καθηγητές: Άννα Διαμαντοπούλου, Φιλιώ Επιφανίου, Σεβαστή Κατσαφάνα, Μαρία Καμπούρη / «Έργα για Πιάνο της Τάξης Σύνθεσης του Καλλιτεχνικού Διευθυντή του Ωδείου και Συνθέτη, Περικλή Κούκου. Θα παρουσιαστούν έργα των Κωνσταντίνου Παππέλη, Χρήστου Πουρή και Νίκου Φλεριανού. Ερμηνεύει η Ελένη Νικολαΐδη / Έργα για Πιάνο Μανώλη Καλομοίρη και Περικλή Κούκου». Ερμηνεύει ο Κωνσταντίνος Παππέλης / «Ομαδικό μάθημα Κρουστών». Υπεύθυνος καθηγητής: Βασίλης Βασιλάτος / «Πτυχιακές Εξετάσεις Drums» Βίκτωρ Χαρίσης, τάξη Σεραφείμ Μπέλλου/ Παράρτημα Παπάγου / «στα σύνορα του Παραδοσιακού με το Ethnic…» του παραδοσιακού τμήματος του Εθνικού Ωδείου και το ομάδας Κρουστών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου

43. ΙΔΡΥΜΑ Β & Μ ΘΕΟΧΑΡΑΚΗ / B& M Theocharakis Foundation(Βασιλίσσης Σοφίας 9 & Μέρλιν 1)Μουσικά Εργαστήρια: Ο λογοτεχνικός και εικαστικός κόσμος του Οδυσσέα Ελύτη μέσα από την μουσική για παιδιά 6-12 ετών. Σχεδιασμός προγράμματος : Παναγιώτης ΤσιρίδηςΒραδινές Συναυλίες - Μουσικό ύφος: Ώρα έναρξης:(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

44. ΛΟΦΟΣ ΦΙΛΟΠΑΠΠΟΥ - ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΟΥΜΠΑΡΔΙΑΡΗΣ / Filopappou Hill - Agios Dimitrios LoumpadiarisΞενάγηση με θέμα τους Λόφους των Μουσών (Φιλοπάππου) / Ώρα έναρξης: 19:00Αρχαιολόγος: Όλγα Βογιατζόγλου

45. ΛΟΦΟΣ ΦΙΛΟΠΑΠΠΟΥ - ΑΝΔΗΡΟ ΠΙΚΙΩΝΗ / Filopappou Hill - Andiro PikioniΈντεχνη / Ώρα έναρξης: 20:00Μουσικό Εργαστήρι Δήμου Αθηναίων

46. ΛΟΦΟΣ ΦΙΛΟΠΑΠΠΟΥ - ΜΝΗΜΕΙΟ ΠΝΥΚΑΣ / Filopappou Hill - Pnyx MonumentΚλασσική / Ώρα Έναρξης: 21:00Συμφωνική Ορχήστρα και Μεικτή Χορωδία Δήμου αθηναίων σε έργα Κλασικού ρεπερτορίου (Wolfgang Amadeus Mozart)

47. ΛΥΚΑΒΗΤΤΟΣ - ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΑΓΙΩΝ ΙΣΙΔΩΡΩΝ / Lykavittos Hill (St Isidoron entrance)Disco, House, Techno / Ώρα έναρξης: 20:30Wemustbeinlove, Vangelis Lo, STV, Beatter

48. ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ «ΛΙΛΙΑΝ ΒΟΥΔΟΥΡΗ» /(Στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών)Κλασική μουσική / Ώρα έναρξης 18:00Ομάδα Κοπέρνικος: O κύριος Κιχ και το Mυστικό Kουτί των Ήχων, Από τον Μότσαρτ στον Βέρντι: Τάξη Μελοδραματικής Ωδείου «Μουσικοί Ορίζοντες», Camerata Junior, Polyphonica, Πολυπολιτισμική Παιδική Χορωδία

49. ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ(Στους Κήπους του Μέγαρου Μουσικής Αθηνών)Μουσικό ύφος: / Ώρα έναρξης:(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

50. ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΥΔΗ / AVDI SQ.Μουσικό ύφος: / Ώρα έναρξης: 20:00Αδέσποτες Σκύλες (μουσικοθεατρικό), Afrocream (hip hop/electrofunk), Norman Band (british pop), Ρήγας (hip hop/reggae/funk), Sax-S (disco/funk/soul), Danza nativa (χορός της κοιλιάς), Αέρα Πατέρα (δημοτικό punk funk)

51. ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ / Varnava Sq.Indie-Rock, Pop, Rock / Ώρα έναρξης: 20:30Tequila Kseftila, Προφίλ, Travel Mind Syndrome, Space Blanket

52. ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ / Klafthmonos Sq.(Σε Συνεργασία με το δίκτυο Be The Cahnge)Μουσικό Ύφος: / Ώρα έναρξης:(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

53. ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ / Monastiraki Sq.Σε συνεργασία με το Greek Beatbox CommunityΑνθρώπινος Πολυφωνισμός/Beatboxing, διάφορα είδη μουσικής / Ώρα έναρξης: 17:30Μουσικά Σχήματα:Backup Scratch Team (BST) - Δημήτριος Τρατολάτης ("Τσατσάρας"), Μιλτιάδης Βουργίδης ("Παράφρων"), Κωνσταντίνος Λεϊμονής ("Dean") / X-odus - Αλέξανδρος Θεοδωρίδης ("Xander"), Ιωάννης Διακίδης ("Jodiak"), Κωνσταντίνος Παπουρτζής ("Κάπα Πι") Καλλιτέχνες: Δημήτριος Μεντζέλος ("Δέλτα Μι"), Δημήτριος Τρατολάτης ("Τσατσάρας")Αλέξιος Γεωργαλής ("Human Drummachine"), Μιχαήλ Θεοδωρίδης ("Pain"), Μιλτιάδης Βουργίδης ("Παράφρων"), Κωνσταντίνος Λεϊμονης ("Dean"), Νικόλαος Χατζηευστρατίου ("Θανάσιμος"), Gino Aliaj ("GNO"), Βασίλειος Κιτσάνης ("Beat Key"), Φίλιππος Ουρανός ("S-Dope"), Νικόλαος Σταμίδης ("Stam"), Χαρίλαος Φουντάς ("Probs"), Γρηγόριος Τσαμαδίας ("GT Beatboxer"), Δημήτριος Φιλιππίδης ("Jim"), Μιλτιάδης Δούκας ("Mak"), Αλέξανδρος Θεοδωρίδης ("Xander"), Ιωάννης Διακίδης ("Jodiak"), Κωνσταντίνος Παπουρτζής ("Κάπα Πι"), Νικόλαος Καπουράνης ("Rane"), Χαρίλαος Φραγκάκης ("Be True") (Γαλλία), Ντάνιελ Σέμενετς ("Daniel"), Φελίπε Μάνεβ ("Felipe"), 'Αλεξ Κατσάκης ("Alex Katsakis") (Θεσσαλονίκη), Περικλής Καραμπίνας ("Fat"), Μάριος Γκίνης ("Boem"), Αντώνης Ντεμές ("Demmon"), Χρήστος Μπιριντζής ("Storxi"), Γεώργιος Γαργάλας ("Giobeat") (Λάρισα), Δημήτριος Λαγός ("Dwns"), Δημήτριος Καλαμαράς ("Kal"), Ιγκόρ Νόρμπερτ Καμιένσκι ("Norbert") / Μουσικά Όργανα:Αλέξιος Γεωργαλής (Didgeridoo), Θεόδωρος Χαλιμάς (Didgeridoo) / Hip Hop/Break dance: Breakers Without Fear ("B.W.F"), Παύλος Ζεϊτινίδης ("Paul Z"), Δημήτριος Αγγελόπουλος ("Jims"), Στέφανος Χατζής ("Stephen"), Χρήστος Ντέντης ("Onel"), Ντένης Μπόγλι ("Bingo"), Δημήτριος Κλιμέντοφ ("Dopekid")

54. ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ / Syntagma Sq.Μουσικό Ύφος: / Ώρα έναρξης:(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)Dolce Mania (IT) / Joey / MACADAM DIVE (CH) / Mighty N

55. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΑΔΡΙΑΝΟΥ - ΩΔΕΙΟ ATHENAEUM / Pedestrian Adrianoy Road - The Athenaeum ConservatoryΜουσικό ύφος: / Ώρα έναρξης: 20:304 por medio, Κουαρτέτο Σαξοφώνων ATHENAEUM, Mιχάλης Σουρβίνος, Natalia Soledad Petsalis (Buenos Aires), Swinging Jazz Athenaeum, Συγκρότημα παραδοσιακής μουσικής

56. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΑΝΑΠΑΥΣΕΩΣ (ΜΕΤΣ) - COLIBRI / Pedestrian Anapafseos Road (Mets) - ColibriIndie-Rock, Pop, Rock / Ώρα έναρξης: 20:30(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

57. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΑΙΣΩΠΟΥ - ΟΙΝΕΑΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ / Pedestrian Aisopou Road - Oineas RestaurantCabaret, Funk, Jazz / Ώρα έναρξης: 20:00(Λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες)

58. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ (ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ) - COLIBRI / Pedestrian Kallirois Road (Petralona) - ColibriIndie-Rock, Pop, Rock / Ώρα έναρξης: 20:30

59. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΠΙΤΤΑΚΗ (ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ) / Pedestrian Pittaki Road (Monastiraki)(Σε Συνεργασία με το POSTBLOO Music Communication, Live & Festivals)Cabaret, Electronic, Experimental / Ώρα έναρξης: 18:00TINT: There (POSTBLOO Music Communication)

60. ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΦΡΥΝΗΣ (ΠΛΑΤΕΙΑ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ) - MEDEZ CAFE / Pedestrian Frinis Road (Pagratiou sq.) - Medez CafeΈντεχνο / Ώρα έναρξης: 20:00Δραμαμίνη

61. BIOS - ΤΑΡΑΤΣΑ / BIOS Roof
(Πειραιώς 84)Όπερα / Ώρα έναρξης: 20:00Studio Opera σε συνεργασία με την Εθνική Λυρική Σκηνή

62. IANOS CAFE(Σταδίου 24)Σεμινάριο και Rock,Indie Rock, Folk, Jazz, Funk / Ώρα έναρξης: 10:00Σεμινάριο, Sordis, Γιος της αφής, DJ Nua, Εβίτα Μπενετάτου, MANOS LIDAKIS TRIO, Nimbus 4, Χρυσάνθη και οι φανταστικοί της φίλοι, Earnest, Galliard Syndrome, Music Soup

   
   

greenpeace   mesogeios   unicef   hamogelo   actionaid   wwf   giatroi kosmoy   msf

   
© 2006 - 2018 nightwalk project / Designed by Panagiotis Sp - Hosting by Pointer.gr