Κυριακή 17 Φεβρουάριος 2019
Συναυλίες - Festival

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

   

10-2-2019

Monster Magnet

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

16-2-2019

Kovacs

Piraeus 117 Academy

22-2-2019

Martin Turner ex Wishbone Ash

Κύτταρο

perissotera

Δίσκοι Μουσικής στο Χρόνο /

Φεβρουάριος 2019

 

Soundtracks /

Φεβρουάριος 2019

   .............................................  

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2019

New River Head - The Bevis Frond
Apologies to the Queen Mary - Wolf Parade
The Process - White Hills

...

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2019

The Beach - Moby
Charlie & The Chocolate Factory - Danny Elfman
Frida - Elliot Godenthall

 
New River Head The Bevis Frond   The Beach Moby
     

perissotera

 

perissotera

Συναυλίες - Festival

Συναυλίες - Festival 2013

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

4-1-2013

Lydia Lunch΄s Putan Club + The Boy

PassPort

4-1-2013

The Puppini Sisters

Gagarin 205

11/12-1-2013

Roy Ayers

Gazarte

18-1-2013

Stephen O’Malley + Atilla Csihar

An Club

18-1-2013

Toro Y Moi

Bios

24-1-2013

Ensemble Economique

six d.o.g.s

25-1-2013

Jazzsteppa + Bulldogs + Son of Kick

Gagarin 205

25/26-1-2013

Edgar Broughton

Drugstore

25-1-2013

Karma To Burn + Stonebringer + Universe217

An Club

25-1-2013

Metz + Balzac Diva

six d.o.g.s

26-1-2013

Jazzsteppa + Bulldogs + Son of Kick

Block 33, Θεσσαλονίκη

26-1-2013

Karma To Burn + Black Hat Bones + Hidden In The Basement

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

26-1-2013

Ensemble Economique

Les Yper Yper, Θεσσαλονίκη

31-1-2013

The Twilight Sad + Nalyssa Green

Kookoo

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

2-2-2013

The Twilight Sad + Grain of Sense

Gaia Live, Θεσσαλονίκη

8/9-2-2013

Manu Katche

GazArte

8-2-2013

Tales of Murder and Dust

Eightball, Θεσσαλονίκη

8-2-2013

Tamikrest

Fuzz Club

9-2-2013

Tamikrest

Gaia Live, Θεσσαλονίκη

9-2-2013

The Nomads

An Club

14-2-2013

Samsara Blues Experiment

An Club

15/16-2-2013

Incognito

GazArte

15-2-2013

Paul Banks

Fuzz Club

16-2-2013

Samsara Blues Experiment

Eightball, Θεσσαλονίκη

22/23-2-2013

Arturo Sandoval

GazArte

22-2-2013

Katatonia

Gagarin 205

ΜΑΡΤΙΟΣ

1/2-3-2013

The National Fanfare of Kadebostany

GazArte

1-3-2013

Chinawoman + Sonny Touch & Honolulu Philharmonic

Block 33, Θεσσαλονίκη

2-3-2013

Chinawoman + Katrin the Τhrill

Six Dogs

2-3-2013

Umberto + Echo Canyon

Πολυχώρος Άγκυρα

7-3-2013

Mono

Eightball, Θεσσαλονίκη

8-3-2013

Mono

Κύτταρο

9-3-2013

Helloween + Gamma Ray + Shadowsid

Κλειστό Γυμναστήριο Φαλήρου

9/10-3-2013

Tito Puente JR & his Orchestra

GazArte

10-3-2013

Helloween + Gamma Ray + Shadowside

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

15-3-2013

Sabaton + Eluveitie + Wisdom

Principal Club Theatre, Θεσσαλονίκη

15-3-2013

The Irrepressibles

Fuzz Club

15-3-2013

Therapy?

Gagarin 205

15/16/17-3-2013

Μichel Legrand

GazArte

16-3-2013

Sabaton + Eluveitie + Wisdom

Fuzz Club

16-3-2013

Therapy?

Block 33, Θεσσαλονίκη

24-3-2013

2 Cellos

GazArte

24-3-2013

Psychic Ills + Guests

An Club

26-3-2013

Psychic Ills + This Is Nowhere

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

29-3-2013

Hugo Race & Fatalists

Block 33, Θεσσαλονίκη

30-3-2013

Hugo Race & Fatalists + Sacri Cuori

Drugstore

30-3-2013

The Men

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

31-3-2013

The Men

An Club

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

5-4-2013

Hannah Williams and the Tastemakers

Fuzz Club

5-4-2013

Martyn Bates + Elizabeth S

Drugstore

5-4-2013

The Soft Moon

Gagarin 205

6/7-4-2013

Stuart Moxham

Drugstore

9-4-2013

Chris Eckman

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

11-4-2013

Chris Eckman

Faust

12/13-4-2013

Monochrome Set

Drugstore

13-4-2013

Chinese Man + Pad trio

Gagarin 205

19-4-2013

Peter Heppner

Κύτταρο

19/20-4-2013

Mulatu Astatke

Gazarte

20-4-2013

Evripidis and his Tragedies

Six Dogs

26-4-2013

Borderline Festival / Acte Vide (GR) / Jana Winderen (NOR) & Marina Rosenfeld (USA) / Ryoichi Kurokawa (JAP)

Στέγη Γραμμάτων & Τεχνών

27-4-2013

Borderline Festival / ΣΩΜΑ + bestbefore (GR) / Bernier & Messier (CAN) / Ikue Mori (JAP) & Zeena Parkins (USA)

Στέγη Γραμμάτων & Τεχνών

28-4-2013

Borderline Festival / Mohammad (GR) / Reinhold Friedl (GER) & Elliott Sharp (USA)

Στέγη Γραμμάτων & Τεχνών

ΜΑΙΟΣ

9/10/11-5-2013

Eric Burdon

Half Note

10-5-2013

Depeche Mode

TerraVibe Park

10/11-5-2013

Billy Cobham

Gazarte

16-5-2013

Swans

Club Μύλου, Θεσσαλονίκη

16-5-2013

Plissken Festival / XXYYXX(US)-Giraffage(US)-Slow Magic(US)-Beat Culture(US)

The Hub

17-5-2013

Plissken Festival / King Tuff(US)-ERAAS(US)-The Haxan Cloak(UK)

Six Dogs

17-5-2013

Swans

Fuzz Club

18-5-2013

Plissken Festival / Main Stage: Death Grips(US)-Fucked Up(CA)-Ebo Taylor(GH)-FM Belfast(IS)-Brandt Brauer Frick(DE)-King Krule(UK)-Truckfighters(SE)-El Perro Del Mar(SE)Girls Names(IE)-Dope Body(US)-Oy(CH/GH)

ClubStage: Lil Silva(UK)-Moullinex(PT)-Jonas Rathsman(SE)-Kidnap Kid(UK)-Skinnerbox(DE)-Eliphino(UK)-Xosar(US)-Pyramid(FR)-Larry Gus(GR)-A.N.D.Y.(BE)-Dream Koala(FR)

Κτίριο 56, Κέντρο Πολιτισμού Ελληνικός Κόσμος

18-5-2013

The Shrine

Six Dogs

19-5-2013

Plissken Festival / Shigeto(US)-Egyptian Hip Hop(UK)-patten(UK)

Τώρα Κ44

23-5-2013

Parov Stelar Band

Υπαίθριος χώρος ΦΙΞ, Θεσσαλονίκη

24-5-2013

The Residents

Fuzz Club

24-5-2013

Parov Stelar Band

Βοτανικός

25-5-2013

IAMX

Gagarin 205

24/25-5-2013

Dee Dee Bridgewater

Gazarte

26-5-2013

Group Rhoda

Residents, Θεσσαλονίκη

28-5-2013

Group Rhoda

Υπερωκεάνιο

28-5-2013

Thee Oh Sees + The Social End Products (GR)

An Club

30-5-2013

The Dream Syndicate

Principal Club Theatre, Θεσσαλονίκη

31-5-2013

Allah-Las

Fuzz Club

ΙΟΥΝΙΟΣ

1-6-2013

Allah-Las

Club Μύλου, Θεσσαλονίκη

1-6-2013

The Dream Syndicate

Gagarin 205

2-6-2013

Riverside

Gagarin 205

4-6-2013

Red Fang + Cancer Bats

Gagarin 205

5-6-2013

Red Fang + Cancer Bats

Eightball club, Θεσσαλονίκη

14-6-2013

Hawklords + The Bevis Frond

Κύτταρο

14-6-2013

Εν Λευκώ Festival / Archive-Jessie Ware-Bebe-John Talabot live

Τεχνόπολις

22-6-2013

Mobb Deep

Gagarin 205

22-6-2013

Patti Smith

Ηρώδειο

28-6-2013

Stratovarius + The Silent Rage (GR) + Secret Illusion (GR)

Gagarin 205

ΙΟΥΛΙΟΣ

1-7-2013

Diana Krall

Ηρώδειο

1-7-2013

Heavy By The Sea Festival / Slayer-Down-Kvelertak-Rotting Christ (GR)- Napalm Death

Πλατεία Νερού, Φάληρο

6-7-2013

Rockwave Festival / Terra Stage-ΣωκράτηςΜάλαμας-ΓιάννηςΑγγελάκας-ΕιρήνηΣκυλακάκη -- Vibe Stage-ΘανάσηςΠαπακωνσταντίνου-ΛεωνίδαςΜπαλάφας-ΥπόγειαΡεύματα & ΘάνοςΑνεστόπουλος

Terra Vibe, Μαλακάσα

7-7-2013

Rockwave Festival / Terra Stage-Ska-P-Marky Ramone's Blitzkrieg & Andrew WK on Vocals-Alborosie-1000Mods -- Vibe Stage-Saxon-Kreator-Carcass-Descending-Endsight

Terra Vibe, Μαλακάσα

8-7-2013

Rockwave Festival / Terra Stage-Lana Del Rey-Echo and the Bunnymen-The Subways-Gautier -- Vibe Stage-Iced Earth-Suicidal Tendencies-At The Gates-Psycho Choke-Black Hat Bones

Terra Vibe, Μαλακάσα

9-7-2013

Rockwave Festival / Terra Stage-Dead Can Dance-Monophonics-Craig Walker-Opera Chaotique -- Vibe Stage-Septicflesh-Chaostar-Acid Death-Tardive Dyskinesia-Mahakala

Terra Vibe, Μαλακάσα

13-7-2013

Clutch

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

14-7-2013

Clutch+ Planet Of Zeus(GR)

Gazi Music Hall

15-7-2013

MadeleinePeyroux

Θέατρο Λυκαβηττού

16-7-2013

Ejekt Festival / Pet Shop Boys-Happy Mondays-James Blake-Palma Violets-Faith SFX-Bittersweet (GR)-Jamming Funkers (GR)-Viper Vikings (GR)

Πλατεία Νερού, Φάληρο

28-7-2013

Anthrax

Gagarin 205

31-7-2013

Roger Waters

OAKA

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

31-8-2013

Groundation, Ρόδες United (GR)

Βοτανικός

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

1-9-2013

Groundation

Στρατόπεδο Κόδρα, Θεσσαλονίκη

3-9-2013

Zaz + Marietta Fafouti and Band (GR)

Θέατρο Λυκαβηττού

4-9-2013

Parquet Courts + Rita Mosss

Av Club

11/12-9-2013

Scorpions

Θέατρο Λυκαβηττού

12-9-2013

The Flying Eyes + Golden Animals

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

13-9-2013

Nouvelle Vague

Τεχνόπολις

14-9-2013

The Flying Eyes + Golden Animals

Av Club

14-9-2013

Scorpions

Θέατρο Λυκαβηττού

14-9-2013

Goran Bregovic 

λιμάνι Θεσσαλονίκης, αποθήκη 8

15-9-2013

Beach Fossils

Av Club

20-9-2013

Tropic Of Cancer - DVA Damas

Fuzz Club

22-9-2013

White Hills + This Is Nowhere (GR)  

Six dogs

23-9-2013

White Hills + This Is Nowhere (GR)  

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

25-9-2013

Iceage + Ruined Families (GR)

Av Club

26-9-2013

Iceage + Ruined Families (GR)

Coo Bar, Θεσσαλονίκη

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

3-10-2013

Singapore Sling + My Drunken Haze (GR)

An Club

4-10-2013

Xiu + Melatonini (GR)

Death Disco

5-10-2013

Singapore Sling + Psychedelic Trips to Death (GR)

Eightball Club,Θεσσαλονίκη

10-10-2013

Still Corners + Plastic Flowers(GR)

Eightball Club,Θεσσαλονίκη

10-10-2013

Motorama + Those Hidden Places(GR)

six d.o.g.s

11-10-2013

Motorama + Those Hidden Places (GR)

Block 33, Θεσσαλονίκη

11-10-2013

Still Corners + Spectralfire (GR)

An Club

11-10-2013

Teho Teadro & Blixa Bargeld

Gagarin 205

11-10-2013

Spiritual Beggars + Drunk Motherfuckers - Six For Nine (GR)

Κύτταρο Live

12-10-2013

Spiritual Beggars

Eightball Club,Θεσσαλονίκη

16-10-2013

The Asteroid #4 + Alien Mustangs (GR)

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

17-10-2013

The Asteroid #4 + Phil Diamond (GR)

six d.o.g.s

18-10-2013

A Place To Bury Strangers

Club του Μύλου,Θεσσαλονίκη

19-10-2013

A Place To Bury Strangers

Fuzz Club

19-10-2013

Fates Warning + Wardrum (GR)

Eightball Club,Θεσσαλονίκη

20-10-2013

Fates Warning + The Silent Wedding (GR)

Fuzz Club

23/24-10-2013

São Paulo Underground

Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών

26-10-2013

Dead Meadow

six d.o.g.s

27-10-2013

Dead Meadow

Eightball Club,Θεσσαλονίκη

28-10-2013

Follakzoid + Acid Barretts (GR)

six d.o.g.s

30-10-2013

Follakzoid + Phil Diamond (GR)

Eightball Club,Θεσσαλονίκη

31-10-2013

Anathema

An Club

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

3-11-2013

Emotone

six d.o.g.s

5-11-2013

The Appleseed Cast + Satelights(GR)

six d.o.g.s

7-11-2013

The Oscilation + Fantastikoi Hxoi(GR)

Eightball Club,Θεσσαλονίκη

8-11-2013

The Oscilation

Death Disco

8-11-2013

Wax Tailor & The Dusty Rainbow Experience

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

9-11-2013

Wax Tailor & The Dusty Rainbow Experience

Fuzz Club

14-11-2013

Orange Goblin + Stonebringer

An Club

15-11-2013

Orange Goblin

Eightball Club,Θεσσαλονίκη

16-11-2013

Children Of Bodom + Decapitated

Gagarin 205

22-11-2013

Primordial + Mael Mordha

Fuzz Club

22-11-2013

Steve Lake + Pog

Death Disco

22-11-2013

The Lucid Dream + My Drunken Haze (GR)

six d.o.g.s

29-11-2013

New Model Army

Block 33, Θεσσαλονίκη

29-11-2013

Anneke van Giersbergen + Scars of Tears (GR) + Missing Pulse (GR)

Eightball Club,Θεσσαλονίκη

29-11-2013

Weekend + Chickn

six d.o.g.s

29-11-2013

Graveyard + 1000 Mods (GR)

Gagarin 205

30-11-2013

New Model Army + False Alarm (GR)

Gagarin 205

30-11-2013

Graveyard + 1000 Mods (GR)

Block 33, Θεσσαλονίκη

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

1-12-2013

Anneke van Giersbergen Band + Dreambleed (GR)

Koo Koo

4-12-2013

The Black Angels

Fuzz Club

5-12-2013

The Black Angels

Mylos Club, Θεσσαλονίκη

6-12-2013

Peter Hook and the Light

Gagarin 205

6-12-2013

Red Snapper

Block 33, Θεσσαλονίκη

7-12-2013

Peter Hook and the Light

Eightball Club,Θεσσαλονίκη

7-12-2013

Red Snapper + En Route Project (GR) + Broken Tempo (GR)

Koo Koo

7-12-2013

Jarboe

six d.o.g.s

8-12-2013

The Tiger Lillies + Opera Chaotique (GR)

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

14-12-2013

Morcheeba

Gagarin 205

15-12-2013

Dum Dum Girls + The Velvoids

An Club

15-12-2013

Jay-Jay Johanson

Tiki Bar

19-12-2013

Lucky Funeral + Agnes Vein (GR) + Zagreus (GR)

Koo Koo

     

Συναυλίες - Festival 2014

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

10-1-2014

TruckFighters + Semen Of The Sun (GR)

An Club

11-1-2014

TruckFighters + Black Hat Bones (GR)

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

15-1-2014

Caspian + We.Own.The.Sky (GR)

An Club

16-1-2014

Caspian

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

21-1-2014

Cold Cave

Death Disco

24-1-2014

Monkey3 + Tuber (GR)

six d.o.g.s

24-1-2014

Senser + D3STΛB1LIZED (GR)

Block 33, Θεσσαλονίκη

25-1-2014

Senser + Bazooka (GR)

An Club

25-1-2014

Kadebostany

Gazarte

29-1-2014

Underground Youth + Psychedelic Trips To Death (GR)

An Club

30-1-2014

Underground Youth + Psychedelic Trips To Death (GR)

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

31-1-2014

Iced Earth

Gagarin 205

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

1-2-2014

Iced Earth

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

1-2-2014

The Fall + The Rattler Proxy (GR)

Gagarin 205

1-2-2014

The Obits + False Alarm & Spinners  (GR)

six d.o.g.s

6-2-2014

Blue Oyster Cult

Gagarin 205

7-2-2014

Blue Oyster Cult

Block 33, Θεσσαλονίκη

7-2-2014

M!R!M

Coo bar, Θεσσαλονίκη

7-2-2014

Red Fang + The Shrine + Lord Dying

Gagarin 205

8-2-2014

M!R!M

Death Disco

8-2-2014

Red Fang + The Shrine + Lord Dying

Eightball, Θεσσαλονίκη

12-2-2014

Savage Republic

Rover, Θεσσαλονίκη

13-2-2014

Kylesa

Eightball, Θεσσαλονίκη

14-2-2014

Kylesa

An Club

15-2-2014

Savage Republic + Screaming Dead Ballons (GR)

An Club

15-2-2014

The Vision Bleak + Caelestia (GR)

Κύτταρο

21-2-2014

Dub Inc

Gagarin 205

22-2-2014

Dub Inc

Block 33, Θεσσαλονίκη

22-2-2014

Girls Names + guests

six d.o.g.s

24-2-2014

Misfits

Fuzz

27-2-2014

Trentemoller

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

28-2-2014

Trentemoller

Gazi Music Hall

ΜΑΡΤΙΟΣ

1-3-2014

Red Sun Revival + The Illusion Fades (GR)

Death Disco

4-3-2014

Black Rebel Motorcycle Club

Acro

5-3-2014

Black Rebel Motorcycle Club

Principal, Θεσσαλονίκη

6-3-2014

Robin Beck + House Of Lords

Κύτταρο Live

7-3-2014

Crystal Stilts + Alien Mustangs (GR)

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

7/8-3-2014

Edgar Broughton

Drugstore

8-3-2014

Crystal Stilts + Victory Collapse (GR)

Gagarin 205

14-3-2014

Sad Lovers and Giants

Bios

14-3-2014

The Wedding Present

six d.o.g.s

15-3-2014

Clan Of Xymox

Death Disco

15-3-2014

King Khan & The Shrines + Wall of Death

Κύτταρο Live

21-3-2014

Long Distance Calling

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

22-3-2014

Long Distance Calling

An Club

24-3-2014

Matt Elliott

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

28-3-2014

Matt Elliott

Tin Pan Alley

28-3-2014

Gamma Ray + Rhapsody Of Fire

Block 33, Θεσσαλονίκη

29-3-2014

Gamma Ray + Rhapsody Of Fire

Stage Volume 1

29-3-2014

And Also the Trees

Bios

29-3-2014

Ufomammut

An Club

30-3-2014

Ufomammut

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

1-4-2014

Kurt Vile + Pall Jenkins

Gagarin 205

4-4-2014

Dub Trio + Tuber (GR)

Block 33, Θεσσαλονίκη

5-4-2014

Dark Tranquillity + Web (GR) + Wings In Motion (GR)

Gagarin 205

5-4-2014

Little Nemo

Death Disco Club

6-4-2014

Dub Trio

six d.o.g.s

8-4-2014

Windhand

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

9-4-2014

Windhand

six d.o.g.s

11-4-2014

Tricky

Fuzz Live

12-4-2014

The Irradiates

Tribe Bar

12-4-2014

Tricky

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

22-4-2014

Jag Panzer

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

23-4-2014

Jag Panzer + Power Crue (GR) + Sacral Rage (GR)

Κύτταρο Live

24-4-2014

Forest Swords

six d.o.g.s

30-4-2014

The Irrepressibles

gazARTE

ΜΑΙΟΣ

3-5-2014

She Past Away

Death Disco

7-5-2014

Gogol Bordello

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

7-5-2014

The Skints

Stage Volume 1

8-5-2014

Gogol Bordello

Stage Volume 1

8-5-2014

The Godfathers

Block 33, Θεσσαλονίκη

9-5-2014

The Skints + Κακό Συναπάντημα (GR)

Block 33, Θεσσαλονίκη

9-5-2014

Amon Amarth

Fuzz Club

10-5-2014

Amon Amarth

Principal Club Theatre, Θεσσαλονίκη

16-5-2014

Dog Eat Dog

An Club

16-5-2014

Samsara Blues Experiment

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

16-5-2014

Spiral 69

Death Disco

17-5-2014

Dog Eat Dog

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

17-5-2014

Pink Martini

Γκάζι Live

17-5-2014

Samsara Blues Experiment

An Club

21-5-2014

Pontiak

six d.o.g.s

24-5-2014

Lebanon Hanover + Selofan (GR)

Death Disco

24-5-2014

Moonspell

Stage Volume 1

28-5-2014

Deafheaven

Gagarin 205

29-5-2014

My Empty Phantom

six d.o.g.s

29/31-5-2014

Athens Technopolis Jazz Festival

Τεχνόπολις Γκάζι

31-5-2014

Christian Death

Death Disco

ΙΟΥΝΙΟΣ

1-6-2014

Athens Technopolis Jazz Festival

Τεχνόπολις Γκάζι

4-6-2014

Tuxedomoon

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

4-6-2014

Ty Segall + The Callas (GR)

An Club

5-6-2014

Tuxedomoon

Stage Volume 1

5-6-2014

The Fleshtones

Gagarin 205

5-6-2014

Girls Against Boys + Raketkanon + This Is Nowhere

Block 33, Θεσσαλονίκη

6-6-2014

Plissken Festival / 65daysofstatic / A Victim of Society / Bombing the Avenue / Deadbeat / Djuma Soundsystem / Eagles For Hands / Fink / Fuck Buttons / Ghost Culture / Girls Against Boys / Kyoka / Nadia Ksaiba / No Age / The Noise Figures / Raketkanon / Saint Pepsi / Say Lou Lou / Suuns / Tijuana Panthers / Vitalic / Wild Beasts

Κτίριο 56, Ελληνικός Κόσμος

7-6-2014

Plissken Festival / beGun / Black Lips / Cooly G / Crocodiles / D/R/U/G/S / Damien Jurado / Dirty Beaches / Dotmessage / Dub Pistols / Imam Baildi Soundsystem / Lifelike / Mickey Lightfoot / Mount Kimbie / Nightmare Air / Nightmares on Wax / Pad Trio / Plastic Flowers / Seams / Shackleton / Son Lux / The Soft Moon / Wooden Shjips

Κτίριο 56, Ελληνικός Κόσμος

8-6-2014

DJ Shadow

Stage Volume 1

16-6-2014

Violent Femmes

Stage Volume 1

17-6-2014

Bonobo

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

17-6-2014

Thievery Corporation

Πλατεία Νερού, Φάληρο

18-6-2014

Bonobo

Fuzz Club

18-6-2014

Thievery Corporation

Μύλος, Θεσσαλονίκη

20-6-2014

En Lefko Festival / Simple Minds – Hooverphonic - Karuan & Band

Τεχνόπολις Γκάζι

21-6-2014

En Lefko Festival / Boy George – Gramatik - Nick Waterhouse

Τεχνόπολις Γκάζι

22-6-2014

Bob Dylan

Λιμάνι, Θεσσαλονίκη

23-6-2014

Bob Dylan

Terra Vibe Park

23-6-2014

Manu Chao La Ventura

Λιμάνι, Θεσσαλονίκη

23-6-2014

Heavy By The Sea Festival / Deftones - Ghost - Behemoth - Planet of Zeus (GR) – Nightstalker (GR) - Revenge of the Giant Face (GR) - Tardive Dyskinesia (GR)

Πλατεία Νερού, Φάληρο

24-6-2014

Clutch

Fuzz Club

25-6-2014

Clutch

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

25-6-2014

Ejekt Festival / Kasabian - Editors - White Lies - Darkside - Paul Kalkbrenner

Πλατεία Νερού, Φάληρο

ΙΟΥΛΙΟΣ

3-7-2014

Neurosis + Corrections House

Fuzz Club

3-7-2014

Sepultura

Stage Volume 1

4-7-2014

Black Tusk

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

5-7-2014

Black Tusk

Death Disco

6-7-2014

Warlord

Gagarin 205

11-7-2014

A Victim of Society

Death Disco

11/12-7-2014

Rockwave Festival

Terra Vibe

14-7-2014

The Brian Jonestown Massacre

Fuzz Club

15-7-2014

James

Θέατρο Βράχων "Μελίνα Μερκούρη"

15-7-2014

2Cellos

Τεχνόπολις Γκάζι

15/16-7-2014

Of Montreal + My Wet Calvin (GR)

six d.o.g.s

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

1-8-2014

HIM

Stage Volume 1

8-8-2014

Placebo

Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας

30-8-2014

Αnathema

Stage Volume 1

31-8-2014

Αnathema

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

2-9-2014

Nick Waterhouse + His Majesty The King Of Spain (GR)

Gagarin 205

10-9-2014

Moon Duo

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

11-9-2014

Moon Duo

An Club

12-9-2014

Kronos Quartet

Μονή Λαζαριστών, Θεσσαλονίκη

12-9-2014

Vanessa Mae

Ωδείο Ηρώδου Αττικού

13-9-2014

Omar Souleyman + Kid Flicks (GR)

Gagarin 205

13-9-2014

Paradise Lost

Stage Volume 1

14-9-2014

Paradise Lost

Principal Club Theatre, Θεσσαλονίκη

19-9-2014

Grave Digger + The Silent Rage (GR)

Κύτταρο Live

21-9-2014

Ensemble Economique + Nokalypse (GR)

six d.o.g.s

24/25-9-2014

Sivert Hoyem

Stage Volume 1

27-9-2014

Sivert Hoyem

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

4-10-2014

Parov Stelar Band

Συνεδριακό Κέντρο "Ιωάννης Βελλίδης", Θεσσαλονίκη

4-10-2014

The Fuzztones + The Big Nose Attack (GR) + The Titanics (GR)

Gagarin 205

4-10-2014

B-Movie + No Sequence  (GR)

Death Disco

5-10-2014

Parov Stelar Band

Gazi Music Hall

7-10-2014

Wovenhand

Fix Factory Of Sound, Θεσσαλονίκη

8-10-2014

Wovenhand

Fuzz Live Music Club

9-10-2014

Future Islands + Mechanimal

Gagarin 205

10-10-2014

SleepMakesWaves

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

11-10-2014

SleepMakesWaves

Death Disco

12-10-2014

DJ Krush

Club Division, Θεσσαλονίκη

14-10-2014

Vibravoid

six d.o.g.s

15-10-2014

Vibravoid

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

17-10-2014

Enter Shikari

Κύτταρο Live

17-10-2014

Soviet Soviet + Electro Vampires + ΒrightSide

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

18-10-2014

Soviet Soviet

Death Disco

23-10-2014

Quantic Live Band

Gagarin 205

24-10-2014

Brant Bjork + Semen of the Sun (GR)

An Club

24-10-2014

The Cinematic Orchestra

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

25-10-2014

The Cinematic Orchestra

Fuzz Live Music Club

25-10-2014

Quantic Live Band

Block 33, Θεσσαλονίκη

27-10-2014

Helmet

An Club

27-10-2014

Lee Ranaldo + Sancho 003 (GR)

Φιλολογικός Σύλλογος Παρνασσός

31-10-2014

Allah-Las

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

31-10-2014

Tarja Turunen

Gagarin 205

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

1-11-2014

Allah-Las

Fuzz Live Music Club

1-11-2014

Tarja Turunen

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

1-11-2014

Beastmilk

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

2-11-2014

Beastmilk

An Club

3-11-2014

The Boxer Rebellion + Pop Eye (GR)

six d.o.g.s

7-11-2014

God Is An Astronaut + Ink

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

7-11-2014

Gong

Gagarin 205

7-11-2014

Sebastien Tellier

Fuzz Live Music Club

8-11-2014

God Is An Astronaut

Gagarin 205

8-11-2014

Xiu Xiu + Kid Galax

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

9-11-2014

Xiu Xiu + Suicide Bond  (GR)

six d.o.g.s

11-11-2014

Barb Wire Dolls + Trendy HooliGuns (GR) + Underjoyed (GR) + The Wigs (GR)

Section X Battery Stage

12-11-2014

Earthless + Tuber (GR)

An Club

15-11-2014

Public Service Broadcasting + ice_eyes (GR)

six d.o.g.s

20-11-2014

Kronos Quartet

GazArte

21-11-2014

Cat Power

Fuzz Live Music Club

21-11-2014

Everlast

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

22-11-2014

Everlast

GazArte

22-11-2014

Mantar

six d.o.g.s

23-11-2014

Mantar

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

28-11-2014

Spain

GazArte

29-11-2014

Chinawoman

Fuzz Live Music Club

29-11-2014

Stereo MC΄S

Gagarin 205

29-11-2014

Kadavar + 45Rats + Astrey

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

30-11-2014

Kadavar + 45Rats

An Club

30-11-2014

Chinawoman

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

30-11-2014

Electric Litany

Gagarin 205

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

4-12-2014

Swans + Lee 'Scratch' Perry + Simian Mobile Disco + The Bug + Son Lux

Ιερά Οδός

7-12-2014

The Blank Tapes + The Roaring 420s

six d.o.g.s

11-12-2014

Crippled Black Phoenix + Jane Doe + When Oceans Align

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

12-12-2014

Crippled Black Phoenix + Afformance

Gagarin 205

13-12-2014

Ane Brun + Alice Boman

GazArte

15-12-2014

Morrissey

TAE KWON DO

16-12-2014

Death In June + Glimmer Void (GR)

Death Disco

22-12-2014

Nouvelle Vague

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

24-12-2014

Nouvelle Vague

Fuzz Live Music Club

Συναυλίες - Festival / Φεβρουάριος 2019

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

   

9-2-2019

Monster Magnet

Piraeus 117 Academy

9-2-2019

Uriah Heep

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

10-2-2019

Monster Magnet

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

16-2-2019

Kovacs

Piraeus 117 Academy

22-2-2019

Martin Turner ex Wishbone Ash

Κύτταρο

23-2-2019

Electric Wizard

Piraeus 117 Academy

23-2-2019

DeathDisco MiniFest 2K19 / VNV Nation, In The Nursery, Frozen Autumn,  Whispering Sons

Fuzz Live Music Club

 

  live / posters  
Kovacs  Martin Turner  Electric Wizard

Συναυλίες - Festival 2018 Χώροι Συναυλιών - Εισιτήρια Live / Posters 2018
     
musicnews

Συναυλίες - Festival 2015

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

9-1-2015

At The Gates

Fuzz Live Music Club

10-1-2015

At The Gates

Principal Club, Θεσσαλονίκη

15-1-2015

Red Snapper

Gagarin 205

16-1-2015

Red Snapper

Principal Club, Θεσσαλονίκη

17-1-2015

The Dead Brothers

Tin Pan Alley

23-1-2015

Blues Pills

Principal Club, Θεσσαλονίκη

24-1-2015

Blues Pills

Gagarin 205

24-1-2015

Low

Fuzz Live Music Club

24-1-2015

Attrition

Death Disco

29-1-2015

The Raveonettes

Principal Club, Θεσσαλονίκη

30-1-2015

The Raveonettes

Gagarin 205

30-1-2015

Fink

Κύτταρο

30-1-2015

Monster Magnet

Gazi Music Hall

30-1-2015

Sabaton

Fuzz Live Music Club

30-1-2015

Nite Fields + Victory Collapse (GR)

Death Disco

31-1-2015

Fink

Block 33, Θεσσαλονίκη

31-1-2015

Monster Magnet

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

1-2-2015

Nite Fields + Jane Doe (GR)

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

5-2-2015

White Fence + Alien Mustangs

An Club

6-2-2015

Saint Etienne

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

7-2-2015

Saint Etienne

Fuzz Live Music Club

7-2-2015

Spain

Gazarte

13-2-2015

Chris Eckman + Μητέρα Φάλαινα Τυφλή (GR)

six d.o.g.s

13-2-2015

Rome + Τέθριππον (GR)

Death Disco

21-2-2015

Geometric Vision

Death Disco

24-2-2015

Radio Moscow

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

25-2-2015

Radio Moscow

An Club

27-2-2015

Earth + Universe217 (GR)

Κύτταρο

28-2-2015

Glasvegas

Gagarin 205

ΜΑΡΤΙΟΣ

1-3-2015

Αsian Dub Foundation

Gagarin 205

5-3-2015

Blonde Redhead

Κύτταρο

7-3-2015

The Four Owls & dj Madnice

Gagarin 205

19-3-2015

Mark Lanegan Band

Gagarin 205

20-3-2015

Mark Lanegan Band

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

21-3-2015

Sanctuary + Sacral Rage

Gagarin 205

31-3-2015

Dead Meadow

An Club

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

2-4-2015

Poem

six d.o.g.s

4-4-2015

Lee Ranaldo & Leah Singer

Ρομάντσο

5-4-2015

Sleepmakswaves + Calf + Mother of Millions

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

6-4-2015

Sleepmakswaves + Adolf Plays the Jazz + Made by Grey

An Club

16-4-2015

The Growlers

Gagarin 205

17-4-2015

Charm Bag + Τhe Mongrelettes (GR)

six d.o.g.s

18-4-2015

Stoned Jesus

An Club

23-4-2015

Dirty Fences + Black Hat Bones (GR)

six d.o.g.s

24-4-2015

Kovacs

Βοτανικός Live Stage

24-4-2015

The Thurston Moore Band + Alien Mustangs (GR)

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

25-4-2015

The Thurston Moore Band + The Callas (GR)

Fuzz Live Music Club

29-4-2015

TOY+ Τhe Cave Children (GR)

An Club

30-4-2015

ΤΟΥ + Five Star Hotel

Club Μύλου, Θεσσαλονίκη

ΜΑΙΟΣ

2-5-2015

Karma To Burn + Cellar Dogs + Space Slavery

An Club

3-5-2015

AUN + Dead Gum (GR) + Ghone (GR)

Death Disco

7-5-2015

The Atomic Bitchwax + 45 Rats (GR)

An Club

8-5-2015

Greenleaf + Trip Mechanoid Ape (GR)

six d.o.g.s

9/10-5-2015

Blind Guardian

Gagarin 205

16-5-2015

Murder By Death

Gagarin 205

18-5-2015

The Vibrators + Anfo + Vagabonds 77

An Club

22-5-2015

C.W. Stoneking + Appalachian Cobra Worshippers

Fuzz Club

23-5-2015

Accept

Gagarin 205

30-5-2015

Rockwave Festival / Τhe Black Keys - Τhe Black Angels - 1000 Mods (GR) - Big Nose Attack (GR) - Puta Volcano (GR)

Terra Vibe Park

ΙΟΥΝΙΟΣ

3-6-2015

Shellac

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

3/7-6-2015

15ο Athens Technopolis Jazz Festival

Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων

4-6-2015

Shellac

An Club

5/6-6-2015

Plissken Festival 2015 / Mogwai, Andy Stott, Savages, The Horrors, Squarepusher, Iceage, Austra, Ariel Pink, Metz, Waxahatchee … and more

Κτίριο 56 του Ελληνικού Κόσμου

6-6-2015

Plissken Festival 2015 - Thessaloniki Edition / Gonjasufi, Beardyman,The Coathangers Austra, Metz ,Kevin Saunderson, Shackleton

Block 33, Θεσσαλονίκη

12-6-2015

The Dubrovniks + Sisters of your sunshine Vapor

Gagarin 205

15-6-2015

The Dubrovniks + Roundlights

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

20-6-2015

Rockwave Festival / Robbie Williams, Κovacs, Ex-Girlfriend's Perfume, Inconsistencies

Terra Vibe Park

24-6-2015

Asaf Avidan

Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων

28-6-2015

Off! + Insect Radio + Corpses

An Club

29-6-2015

Adam Cohen

Ωδείο Ηρώδου Αττικού

30-6-2015

Beth Hart

Τεχνόπολη

ΙΟΥΛΙΟΣ

4-7-2015

Rockwave Festival / The Prodigy, Black Rebel Motorcycle Club, John Garcia, Electric Litany, Judas Priest, Rotting Christ, Maplerun, Exarsis

Terra Vibe Park

6/7-7-2015

Monophonics

Gazarte

14-7-2015

Eagles of Death Metal + Puta Volcano (GR)

Fuzz Live Music Club

15-7-2015

EJEKT Festival / Steve Aoki, Kadebostany, Parov Stelar, Glasvegas, Moon Duo

Πλατεία Νερού, Φάληρο

21-7-2015

Rockwave Festival / Manu Chao la Ventura, Baildsa

Terra Vibe Park

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

2-9-2015

Viet Cong + Chickn (GR)

six d.o.g.s

5-9-2015

The Jon Spencer Blues Explosion + Million Hollers + Missawoman

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

6-9-2015

The Jon Spencer Blues Explosion + BLML (GR)

Gagarin 205

9-9-2015

Alexandre Desplat

Ωδείο Ηρώδου Αττικού

11-9-2015

The Soft Moon

Κύτταρο

12-9-2015

The Soft Moon

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

15-9-2015

Angel Olsen + Mani Deum

An Club

19-9-2015

Parquet Courts

An Club

21-9-2015

Leprous

An Club

22-9-2015

Leprous

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

30-9-2015

30 Seconds to Mars

Terra Vibe Park

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

9-10-2015

Motorama

Death Disco

10-10-2015

The Breath Of Life

Death Disco

16-10-2015

Black Rainbows + HeadQuake

An Club

17-10-2015

GOAT + Kooba Tercu

Gagarin 205

22-10-2015

King Automatic

Tiki Bar

25-10-2015

Steve Wynn

Tiki Bar

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

5-11-2015

Zola Jesus

Fuzz Live Music Club

6-11-2015

A Place to Bury Strangers + Grooms

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

7-11-2015

A Place to Bury Strangers

Gagarin 205

8-11-2015

Mono + The Ocean

Fuzz Live Music Club

13-11-2015

Arch Enemy

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

13-11-2015

Calexico

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

14-11-2015

Arch Enemy

Gagarin 205

14-11-2015

Calexico

Fuzz Live Music Club

14-11-2015

Hidden Orchestra + Esoteric Sob

Block 33, Θεσσαλονίκη

21-11-2015

Paradise Lost

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

21-11-2015

The Names + Next Time Passions (GR)

Death Disco

22-11-2015

Paradise Lost

Eλληνικός Κόσμος (ΚΤΗΡΙΟ 56)

27-11-2015

Chinawoman + Σtella (GR)

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

27-11-2015

Molly Nilsson + Lia Hide (GR)

Death Disco

28-11-2015

Chinawoman + Σtella (GR)

Fuzz Live Music Club

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

4-12-2015

Editors + Cyanna Mercury (GR)

Gazi Music Hall

4-12-2015

Maplerun + Pulse R (GR)

Death Disco

5-12-2015

Editors

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

6-12-2015

Sisters Of Mercy + Mani Deum (GR)

Gazi Music Hall

9/10-12-2015

Monophonics

gazARTE

11-12-2015

The Frozen Autumn + Dada Tapes (GR)

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

12-12-2015

The Frozen Autumn + Hidden Place

Death Disco

12-12-2015

Monophonics

Block 33, Θεσσαλονίκη

18-12-2015

Selah Sue

Fuzz Live Music Club

 

Συναυλίες - Festival 2016

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

8-1-2016

VNV Nation

Fuzz Live Music Club

13-1-2016

Savage Republic

Rover Bar, Θεσσαλονίκη

15-1-2016

Savage Republic

An Club

20-1-2016

Warrior Soul + Barb Wire Dolls (GR)

Death Disco

21-1-2016

Laetitia Sadier

Tiki Bar

22-1-2016

Laetitia Sadier

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

22-1-2016

Tricky

Fuzz Live Music Club

23-1-2016

Tricky

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

23-1-2016

Warrior Soul + Cemetery Dance (GR)

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

11-2-2016

Molly Nilsson

Death Disco

12-2-2016

Molly Nilsson + Dj Yiota & Joe

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

13-2-2016

Drive By Wire + Bombing the Avenue (GR)

Death Disco

19-2-2016

The Dead Brothers

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

20-2-2016

Al Di Meola

gazARTE

20-2-2016

The Dead Brothers + Thee Holy Strangers (GR)

Gagarin 205

25-2-2016

Maybeshewill

Fuzz Live Music Club

26-2-2016

Electric Litany + Mental Architects

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

27-2-2016

Electric Litany

Fuzz Live Music Club

27-2-2016

All Them Witches + Asteroid

Gagarin 205

29-2-2016

Heaters + Nerrves (GR)

Six Dogs

ΜΑΡΤΙΟΣ

4-3-2016

Nadja + Amberclock (GR) + Black Spring (GR)

Six Dogs

4-3-2016

Ozric Tentacles + The Cosmic Dead + Project RnL

Gagarin 205

5-3-2016

Clan of Xymox

Death Disco

5-3-2016

Marina and the Diamonds

Piraeus 117 Academy

5-3-2016

Ozric Tentacles + Project RnL

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

16-3-2016

Sasquatch

Death Disco

17-3-2016

Sasquatch

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

18-3-2016

Clock DVA

Gagarin 205

19-3-2016

Sleep Party People + Gioumourtzina (GR)

Gagarin 205

20-3-2016

IAMX

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

21-3-2016

IAMX

Piraeus 117 Academy

26-3-2016

The Vacant Lots + Χάροι (GR)

Death Disco

29-3-2016

Matt Elliott + 226+3 Buttons (GR)

Mylos Club, Θεσσαλονίκη

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

2-4-2016

Matt Elliott + ION

Death Disco

2-4-2016

Monster Magnet + Headquake (GR)

Piraeus 117 Academy

2-4-2016

The Hillbilly Moon Explosion + The Ducky Boyz (GR)

Gagarin 205

3-4-2016

Dan Stuart + Fernando & The Dark Rags(GR)

Tiki Bar

3-4-2016

Gang of Four

Fuzz Live Music Club

3-4-2016

Monster Magnet

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

7-4-2016

Kovacs + Angelika Dusk (GR)

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

9/10-4-2016

Kovacs + Angelika Dusk (GR)

Piraeus 117 Academy

12-4-2016

Ought + The Cave Children (GR)

An Club

15-4-2016

Koop Oscar Orchestra

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

16-4-2016

Koop Oscar Orchestra + Le Page (GR)

Gagarin 205

16-4-2016

Jakob

An Club

21-4-2016

Sivert Hoyem

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

23/24-4-2016

Sivert Hoyem

Piraeus 117 Academy

ΜΑΙΟΣ

5-5-2016

Steven Wilson

Θέατρο Badminton

6-5-2016

Egypt + Green Yeti (GR)

An Club

7-5-2016

Egypt

Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

12-5-2016

Elder + Half Gramme of Soma (GR)

An Club

13-5-2016

Russkaja

Gagarin 205

20-5-2016

Hawkwind

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

20-5-2016

The Underground Youth

Fuzz Live Music Club

21-5-2016

Hawkwind + Godsleep (GR)

Gagarin 205

21-5-2016

The Underground Youth

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

24-5-2016

Tindersticks

Βασιλικό Θέατρο, Θεσσαλονίκη

25/26-5-2016

Tindersticks

Στέγη Γραμμάτων Και Τεχνών

27-5-2016

Stoned Jesus + Μonkey3

Κύτταρο

27-5-2016

John Carpenter

Piraeus 117 Academy

28-5-2016

Pavlov΄s Dog

Κύτταρο

28-5-2016

Pieter Nooten

Death Disco

29-5-2016

Stoned Jesus

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

30-5-2016

Beirut + Daughter

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

30-5-2016

John Garcia

An Club

ΙΟΥΝΙΟΣ

1-6-2016

Release Athens: Beirut + Daughter + Cass McCombs + Irene Skylakaki (GR) + Moa  Bones (GR

Πλατεία Νερού

2-6-2016

Chinese Man

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

3-6-2016

Release Athens: Parov Stelar + Chinese Man + Scott Bradlee's Postmodern Jukebox, RSN, Gad. (GR)

Πλατεία Νερού

5-6-2016

Moon Duo + Mech_nimal (GR) + Beyond the Blackout (GR)

Mylos Club, Θεσσαλονίκη

5-6-2016

Rockwave: The Last Shadow Puppets + Dropkick Murphys + Suede + The Subways + Turbonegro + Despite Everything  (GR) + The Callas (GR) + Whereswilder (GR)

Terra Vibe Park

6-6-2016

Moon Duo + Chickn (GR)

An Club

7-6-2016

Release Athens: PJ Harvey + Brian Jonestown Massacre + Slowdive + Closer (GR) + The Noise Figures (GR)

Πλατεία Νερού

9-6-2016

The Dubrovniks + Overpower

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

11-6-2016

The Dubrovniks

Piraeus 117 Academy

13-6-2016

Release Athens: Sigur Ros + The Black Angels + DIIV + Theodore + Αfformance

Πλατεία Νερού

25-6-2016

Graveyard

Gagarin 205

25-6-2016

Patti Smith

Piraeus 117 Academy

ΙΟΥΛΙΟΣ

4-7-2016

Pink Martini

Μονή Λαζαριστών, Θεσσαλονίκη

5-7-2016

Megadeth

Piraeus 117 Academy

8-7-2016

Eject Festival: Editors + James + Crystal Castles + Dimitri Vegas + Like Mike

Πλατεία Νερού

13-7-2016

Nouvelle Vague + La Rochelle Band

gazARTE

19-7-2016

Rockwave: Lana Del Rey, Allah-Las, Lisa Mitchell

Terra Vibe Park

19-7-2016

The Budos Band + Chickn (GR)

Gagarin 205

20-7-2016

Scorpions, Firewind (GR)

Πλατεία Νερού

23-7-2016

Eject Festival: Muse + UNKLE + Temples

Πλατεία Νερού

25-7-2016

Lionheart

Death Disco

28-7-2016

Ana Tijoux

Piraeus 117 Academy

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

4-8-2016

Dying Fetus

An Club

5-8-2016

Dying Fetus

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

23-8-2016

Tiger Lillies

Κηποθέατρο Παπάγου

24-8-2016

Clutch

Gazi Music Hall

24-8-2016

Jello Biafra and the GSM + Stress (GR)

Gagarin 205

25-8-2016

Tiger Lillies

Θέατρο Δάσους, Θεσσαλονίκη

30-8-2016

Mastodon

Piraeus 117 Academy

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

7-9-2016

Eagles of Death Metal

Piraeus 117 Academy

8-9-2016

Marky Ramone

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

10-9-2016

Marky Ramone

Piraeus 117 Academy

15-9-2016

The Warlocks + Holy Monitor (GR)

An Club

29-9-2016

Sivert Hoyem

Ηρώδειο

30-9-2016

God Is An Astronaut

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

30-9-2016

Saint Etienne + Εtten (GR)

Gagarin 205

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

1-10-2016

God Is An Astronaut

Fuzz Live Music Club

1-10-2016

Ian Anderson

Θέατρο Badminton

2-10-2016

Sivert Hoyem

Ηρώδειο

7-10-2016

Moonspell

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

7-10-2016

Richard Fearless (Death In Vegas)

Death Disco

9-10-2016

Moonspell

Κύτταρο

14-10-2016

Explosions In The Sky

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

15/16-10-2016

Explosions In The Sky

Gagarin 205

24-10-2016

Psychic Tv + Mani Deum

Modu Club

28-10-2016

Virus + Hail Spirit Noir (GR) + Agnes Vein (GR)

Κύτταρο

29-10-2016

Virus + Hail Spirit Noir (GR) + Agnes Vein (GR)

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

4-11-2016

Battleme + Drunken Gramophone (GR)

Κύτταρο

10-11-2016

Allah-Las

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

12-11-2016

Allah-Las

Piraeus 117 Academy

12-11-2016

Moderat

Gazi Music Hall

13-11-2016

Capleton and the Prophecy Band

Gagarin 205

19-11-2016

And Also The Trees + Doric (GR)

Death Disco

19-11-2016

Vapors of Morphine

Fuzz Live Music Club

20-11-2016

The Stranglers

Piraeus 117 Academy

25-11-2016

Crippled Black Phoenix

Eightball Club, Θεσσαλονίκη

26-11-2016

Crippled Black Phoenix

Fuzz Live Music Club

26-11-2016

Iced Earth

Gagarin 205

27-11-2016

Iced Earth + Monument

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

2/3-12-2016

Plisskën Festival // Winter 2016

Piraeus 117 Academy, Μεταλλουργείο & The Hub

3-12-2016

White Lies

Gagarin 205

4-12-2016

White Lies

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

8-12-2016

The Godfathers + 7-Odds (GR)

Death Disco

9-12-2016

The Godfathers

Mylos Club, Θεσσαλονίκη

9/10/11-12-2016

9ο Vinyl is Back

Ελληνικό Μουσείο Αυτοκινήτου

9-12-2016

Michelle Gurevich (Chinawoman)

Fuzz Live Music Club

9-12-2016

Agusa + Ciccada (GR)

Death Disco

10-12-2016

Europavox Festival (The Limiñanas (FR), The Oscillation (UK), The Noise Figures (GR) & The Third Sound (IS/DE)

Fuzz Live Music Club

15-12-2016

Motorama

Death Disco

15-12-2016

Dub Pistols

Fuzz Live Music Club

17-12-2016

Solar Fake

Death Disco

21-12-2016

Boris

Fuzz Live Music Club

     

Συναυλίες - Festival 2017

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

7-1-2017

The Foreign Resort + SuperPuma (Gr)

Death Disco

27-1-2017

Human Tetris & Psychedelic Trips To Death (GR)

Mύλος Club, Θεσσαλονίκη

28-1-2017

Human Tetris

Death Disco

28-1-2017

The KVB

Fuzz Live Music Club

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

4-2-2017

The Meteors + The Thriller (Gr)

Gagarin 205

5-2-2017

Tarja Turunen

Fuzz Live Music Club

6-2-2017

Tarja Turunen

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

10-2-2017

Dropkick Murphys

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

10-2-2017

Trentemoller

Ιερά Οδός

11-2-2017

Dropkick Murphys + Slapshot (Gr)

Piraeus 117 Academy

11-2-2017

Trentemoller

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

11-2-2017

Einstürzende Neubauten

Gazi Music Hall

12-2-2017

Fates Warning + Need (Gr)

Gagarin 205

24-2-2017

4ο Vive Le Punk Rock / The Exploited (UK) - Bad Co. Project (Ex - OXYMORON) (DE) - POSTER-ITI (Tur) -

OMIXLH (Gr) - Bad Luck (Gr)

Gagarin 205

25-2-2017

4ο Vive Le Punk Rock / Angelic Upstarts (UK) - Funeral dress (BE) - Aggressive (DE) -

OLDSCHOOL REDNEX (Gr) - ΆλλοςΚόσμος - Allos Kosmos (Gr) - The Vagabonds 77 (Gr) -

DOKA (SE)

An Club

25-2-2017

Nick Waterhouse

Gagarin 205

ΜΑΡΤΙΟΣ

2-3-2017

Diary of Dreams

Gagarin 205

3-3-2017

Swans + Ψαραντώνης (Gr)

Gagarin 205

4-3-2017

Swans + Mohammad (Gr)

Block 33, Θεσσαλονίκη

10-3-2017

Blues Pills

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

11-3-2017

Blues Pills

Piraeus 117 Academy

17-3-2017

Etor Tenebrae de Profundis II

Gagarin 205

17-3-2017

Wax Tailor

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

18-3-2017

Wax Tailor

Fuzz Live Music Club

18-3-2017

John Garcia

An Club

19-3-2017

Blonde Redhead

An Club

25-3-2017

Covenant

Death Disco

25-3-2017

Róisín Murphy

Gazi Music Hall

30-3-2017

The Black Heart Procession

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

31-3-2017

The Black Heart Procession

Fuzz Live Music Club

31-3-2017

Mick Harvey

Gagarin 205

31-3-2017

Sylvaine + Message In A Cloud (Gr)

Death Disco

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

1-4-2017

Saigon Blue Rain + Vinyl Suicide (Gr)

Death Disco

7-4-2017

Apocalyptica

Gazi Music Hall

7-4-2017

Karl Hector and the Malcouns

Death Disco

8-4-2017

Bleib Modern

Death Disco

23-4-2017

Graham Bonnet Band

Crow Club

26-4-2017

Graham Bonnet Band

Mύλος Club, Θεσσαλονίκη

27-4-2017

Toundra

Fuzz Live Music Club

28-4-2017

Smoke the Fuzz Fest – Descent edition

Gagarin 205

29-4-2017

Smoke the Fuzz Fest – Descent edition

Piraeus 117 Academy

29-4-2017

The Sonics

Gagarin 205

ΜΑΙΟΣ

5-5-2017

Panda Dub

Fuzz Live Music Club

6-5-2017

Panda Dub w/ Mayd Hubb + Krak in Dub

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

7-5-2017

Drab Majesty + Vercetti Technicolor

Death Disco

9-5-2017

Matt Elliott

Six D.O.G.S

12-5-2017

Wovenhand, Emma Ruth Rundle

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

13-5-2017

Wovenhand, Emma Ruth Rundle

Fuzz Live Music Club

 13-5-2017

Matt Elliott

 Μαύρη Τρύπα, Θεσσαλονίκη

17-5-2017

Depeche Mode + The Raveonettes

TerraVibe

20-5-2017

Diamanda Galas

Μέγαρο Μουσικής Αθηνών

21-5-2017

Jose Gonzalez

Piraeus 117 Academy

24-5-2017

The Mission

Gagarin 205

27-5-2017

Samsara Blues Experiment

Fuzz Live Music Club

27-5-2017

Hugo Race + Fatalists

Mύλος Club, Θεσσαλονίκη

28-5-2017

Monster Magnet

Piraeus 117 Academy

ΙΟΥΝΙΟΣ

1-6-2017

Ministry

Piraeus 117 Academy

2-6-2017

Ministry

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

2-6-2017

Release Athens: Röyksopp + Moderat + Larry Gus + The Rattler Proxy + Etten

Πλατεία Νερού

6-6-2017

Ulver

Gagarin 205

10-6-2017

Modern English

Death Disco

15-6-2017

Thievery Corporation

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

16-6-2017

Nazareth

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

16-6-2017

Release Athens: Thievery Corporation + Archive + Kadebostany + Omega Ray (Gr)  + Chinese Basement (Gr)

Πλατεία Νερού

24-6-2017

Ejekt Festival: The Killers, The Kills, Circa Waves, Deaf Radio (Gr)

Πλατεία Νερού

30-6-2017

Rockwave Festival: Rotting Christ, Nightstalker, 1000 Mods, Innerwish, Bazooka

TerraVibe

ΙΟΥΛΙΟΣ

1-7-2017

Rockwave Festival: Placebo, Sivert Hoyem, Cigarettes After Sex, Fat White Family,

The Last International Playboys (Gr)

TerraVibe

2-7-2017

Rockwave Festival: Evanescence, Gojira, Flogging Molly, Paradise Lost, Anathema, Epica, Poem (Gr),

Tardive Dyskinesia (Gr)

TerraVibe

10-7-2017

Foo Fighters

Ηρώδειο

12-7-2017

LP, Monophonics, Lola Marsh, Angelika Dusk (Gr)

Τεχνόπολις

13-7-2017

Yann Tiersen

Ηρώδειο

 14-7-2017

Ejekt Festival: Kasabian, The Jesus And Mary Chain, Peter Hook & The Light, Of Montreal,

Black Hat Bones (Gr)

Πλατεία Νερού

24-7-2017

Kaleo

Piraeus 117 Academy

25-7-2017

Kaleo

Μονή Λαζαριστών, Θεσσαλονίκη

30-7-2017

Wim Mertens

Ηρώδειο

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

24-8-2017

Black Lips + A Victim Of Society (Gr)

Gagarin 205

31-8-2017

City Of The Sun

Gagarin 205

31-8-2017

You Me At Six

Piraeus 117 Academy

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

1-9-2017

Rumjacks

Gagarin 205

6-9-2017

The Black Angels

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

7-9-2017

The Black Angels

Piraeus 117 Academy

9-9-2017

Slowdive

Fuzz Live Music Club

23-9-2017

Nicolas Jaar

Ιερά Οδός

23-9-2017

Acid Mothers Temple & The Melting Paraiso UFO, Chickn (Gr)

Fuzz Live Music Club

24-9-2017

Devin Townsend Project

Fuzz Live Music Club

29-9-2017

Elephant Stone + 40 Steps Under (Gr)

Death Disco

29-9-2017

Michael Kiwanuka

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

29/30-9-2017

Resistance Festival / Nouvelle Vague, Transglobal Underground, Asian Dub Foundation, Baba Zula, Dub Pistols, Red Snapper, Villagers of Ioannina City, ΦοίβοςΔεληβοριάς, ΠαύλοςΠαυλίδης & Β-Movies, Maraveyas Illegal, Imam Baildi, Ρόδες, Last Drive, Nightstalker, Χαϊνηδεςκ.α.

Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών

30-9-2017

Michael Kiwanuka

Gazi Music Hall

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

14-10-2017

All Them Witches

Gagarin 205

19-10-2017

The Souljazz Orchestra + DynaMind Big Band (Gr)

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

20-10-2017

Hanni El Khatib

Gagarin 205

21-10-2017

Clan of Xymox + She Pleasures Herself

Death Disco

21-10-2017

The Souljazz Orchestra + Afrodyssey Orchestra (Gr)

Κύτταρο

27-10-2017

Forest Swords

Six D.O.G.S

27-10-2017

Fraternity Of Sound Festival / The Soft Moon (US), Nurse With Wound (UK), Circle (FI), Kooba Tercu (GR), Maggot Heart (SE)

Fuzz Live Music Club

28-10-2017

Fraternity Of Sound Festival / Godflesh (UK), Unsane (US), Ghold (UK), Omega Monolith (GR), Pharaoh Overlord (FI)

Fuzz Live Music Club

28-10-2017

The Fuzztones + Penny Dreadful (Gr) + The Wrinkled Suits (Gr)

Gagarin 205

29-10-2017

Fraternity Of Sound Festival / Thurston Moore Group (US), Ben Frost (AU), Zonal (UK), Drew McDowall (UK), Afformance (GR)

Fuzz Live Music Club

31-10-2017

Princess Nokia + Black Athena (Gr/Uk)  + Dednewb (Gr)

Gagarin 205

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

3-11-2017

Austra

Fuzz Live Music Club

3-11-2017

Mother Engine + 10 Code (Gr)

Death Disco

4-11-2017

The Dream Syndicate + Dustbowl (Gr)

Fuzz Live Music Club

11-11-2017

Pink Turns Blue + Hante. + Iamtheshadow

Death Disco

16-11-2017

Nick Cave and The Bad Seeds

Γήπεδο Tae Kwon Do

24-11-2017

Hidden Orchestra + Sugar Factory

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

24-11-2017

The Underground Youth + Road Miles (Gr)

Fuzz Live Music Club

25-11-2017

Paradise

Gagarin 205

25-11-2017

The Underground Youth + Road Miles (Gr)

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

26-11-2017

Paradise

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ

1-12-2017

Nouvelle Vague

Fix Factory of Sound, Θεσσαλονίκη

2-12-2017

Nouvelle Vague

Fuzz Live Music Club

8-12-2017

Coldcut

Gagarin 205

9-12-2017

Coldcut

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

14-12-2017

The Wedding Present

Temple

15-12-2017

Dead Brothers

Fuzz Live Music Club

15-12-2017

Kaleo

Piraeus 117 Academy

16-12-2017

Kaleo

Principal Club Theater, Θεσσαλονίκη

Υποκατηγορίες

various photos

old autos

black & white

reflections

 28-various photos

 

Chrysler imperial 1932 

 

black white 01

 

 reflections P1040815

             

Φωτογραφίες από

Εξώφυλλα Δίσκων

digital images

air show 2005

Ιστορικό Rally

Ακρόπολις

eloy   digital images pic061 2   airshow 1035   No 66 FIAT 500 1969
             

photonews

cafe cafe bars

 

bars

 

mousikes skines live

mpyraries

 

clubs

 

mezedopoleia

nick cave 0

facebook icon  blogger icon youtube icon

 

Φεβρουάριος 2019
ΔΤΤΠΠΣΚ
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

cinema

Μας αρέσουν

 
xrysostomio

ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΟ Rock Bar

 
melismata

Μελίσματα / Μεζεδοκαφενείο

 
to trikyklo

Το Τρίκυκλο / Μεζεδοπωλείο

 
blackbird bar

BLACKBIRD bar