Παρασκευή 15 Νοέμβριος 2019

21/9/2016

Blair Witch: Η Επιστροφή / Blair Witch
Ιντεάλ 23:59

22/9/2016

Α' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Δαναός 1 17:30


Cruiser
Odeon Όπερα 1 17:30


Η Ιστορία του Χέντι / Inhebek Hedi
Odeon Όπερα 1 17:30


Μπερτ Μπερνς: Ο Άνθρωπος Πίσω από τα Χιτάκια / Bang! The Bert Berns Story
Odeon Όπερα 2 19:30


Η Μεγάλη Επιστροφή / Coming Home
Ιντεάλ 18:00


Μικρές ιστορίες Α' / Short Stories A'
Δαναός 2 19:30

 


Ράδιο Μόσχα
Odeon Όπερα 1 19:45

• 

Ασανσέρ για Δολοφόνους / Ascenseur pour l' echafaud
Δαναός 1 20:00


-1
Ιντεάλ 20:15


Απομεινάρια / Remainder
Ιντεάλ 20:15


Η Τρελή Χαρά / La Pazza Gioia
Παλλάς 20:30


Βιρτουόζοι Προς Ενοικίαση / Hired Gun
Odeon Όπερα 2 21:30


Το Δέντρο αντί για το Δάσος / Der Wald vor lauter Baumen
Δαναός 2 21:30


Nocturne
Odeon Όπερα 1 22:00


Ρόκο, ο Επιβήτορας / Rocco
Δαναός 1 22:15


Πάρτι με... Λουκάνικα / Sausage Party
Ιντεάλ 23:00

23/9/2016

Το Φύσημα στην Καρδιά / Le Souffle au Coeur
Δαναός 1 17:30


Β' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Ιντέαλ 18:00


Julieta (ταινία έναρξης)
Odeon Όπερα 1 18:00


Κόκκινο Χαλί / Tapis Rouge
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00


Μπερτ Μπερνς: Ο Άνθρωπος Πίσω από τα Χιτάκια / Bang! The Bert Berns Story
Δαναός 2 (P) 19:30


Βιρτουόζοι Προς Ενοικίαση / Hired Gun
Odeon Όπερα 2 (P) 19:30


Η Τελευταία Παραλια / L' Ultima Spiaggia
Δαναός 1 20:00


Ακρυλικό / Acrylic
Odeon Όπερα 1 20:00


Ατλάντικ Σίτι / Atlantic City
Ιντεάλ 20:30


Closet Monster
Odeon Όπερα 1 20:00


Momus: Amongst Women Only
Gagarin 20:30


Tuxedomoon: No Tears
Gagarin 20:30


Η Ιστορία του Χέντι / Inhebek Hedi
Odeon Όπερα 2 (P) 21:30


Απομεινάρια / Remainder
Δαναός 2 (P) 22:00


Όλες οι Άγρυπνες Νύχτες Μας / All These Sleepless Nights
Odeon Όπερα 1 22:30


Μη Σβήσεις το Φως / Lights Out
Ιντεάλ 23:15


The Rolling Stones - Απόβαση στη Αβάνα / The Rolling Stones - Havana Moon
Δαναός 1 23:15

24/9/2016

Γ' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Odeon Όπερα 1 17:45


Μη Με Φωνάζεις Ξένο / Ne M' Appelle Pas Etranger
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00


Sam Roma - Είμαστε Τσιγγάνοι
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00


To Δείπνο μου με τον Αντρέ / My Dinner with Andre
Δαναός 1 18:00


Ο Μόρις Από την Αμερική / Morris from America
Ιντεάλ 18:00


Το Δέντρο αντί για το Δάσος / Der Wald vor lauter Baumen
Δαναός 2 19:30


Ασανσέρ για Δολοφόνους / Ascenseur pour l' echafaud
Odeon Όπερα 2 19:30


Βγάλε τον Σκασμό: Ο Φρανκ Ζάπα με Δικά του Λόγια / Eat That Question: Frank Zappa in his Own Words
Ιντεάλ 20:00


Ζωή σαν Κινούμενο Σχέδιο / Life, Animated
Odeon Όπερα 1 20:00


Επιχείρηση Χιονοστιβάδα / Operation Avalanche
Ιντεάλ 22:00


Το Κτήνος Μέσα μου / Wild
Δαναός 1 20:30


Closet Monster
Odeon Όπερα 2 (P) 21:30


Όλες οι Άγρυπνες Νύχτες Μας / All These Sleepless Nights
Δαναός 2 22:00


The Neon Demon
Odeon Όπερα 1 22:00


Επιχείρηση Ανθρωποειδές / Anthropoid
Δαναός 1 22:30

25/9/2016

O Μιλού το Μάη / Milou en Mai
Δαναός 1 17:30


Δ' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Ιντεάλ 17:30


Ντε Πάλμα / De Palma
Odeon Όπερα 1 17:30


Soy Nero
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00


Μικρές ιστορίες Β' / Short Stories Β'
Odeon Όπερα 2 19:00


Βγάλε τον Σκασμό: Ο Φρανκ Ζάπα με Δικά του Λόγια / Eat That Question: Frank Zappa in his Own Words
Δαναός 2 (P) 19:00


Η Μεγάλη Αναμονή / L' Attesa
Δαναός 1 19:45


Η Κόκκινη Χελώνα / La Tortue Rouge
Ιντεάλ 19:45


Μαύρο Γάλα
Odeon Όπερα 1 19:45


Ατλάντικ Σίτι / Atlantic City
Δαναός 2 21:00


Πρώτο Ραντεβού / Southside With You
Δαναός 1 22:15


Επιχείρηση Χιονοστιβάδα / Operation Avalanche
Odeon Όπερα 2 (P) 21:15


Οι Κόκκινοι / The Reds
Ιντεάλ 21:30


Εξέλιξη / Evolution
Odeon Όπερα 1 22:00


HIWA
Odeon Όπερα 1 22:00

26/9/2016

Η Συμμορία με τα Ροζ / Check it
Ιντεάλ 17:30


Ε' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Odeon Όπερα 1 17:30


Oι Εραστές / Les Amants
Δαναός 1 17:45


Ωραίο μου Πλυντήριο / My Beautiful Laundrette
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00


Η Κόκκινη Χελώνα / La Tortue Rouge
Δαναός 2 (P) 19:00


O Μιλού το Μάη / Milou en Mai
Odeon Όπερα 2 19:00


Αγανάκτηση / Indignation
Ιντεάλ 19:30


To Ανθος / Fiore
Δαναός 1 19:45


Μία Εβδομάδα και Μία Μέρα / Shavua ve Yom
Odeon Όπερα 1 19:45


To Δείπνο μου με τον Αντρέ / My Dinner with Andre
Δαναός 2 21:00


Ο Μόρις Από την Αμερική / Morris from America
Odeon Όπερα 2 21:30


Η Αποφοίτηση / Bacalaureat
Ιντεάλ 22:00


Πέντρο Νούλα / Pedro Noula
Δαναός 1 22:15


Σιντ και Νάνσυ / Sid and Nancy
Odeon Όπερα 1 22:15

27/9/2016

ΣΤ' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Δαναός 1 17:15


Αχώριστες / Indivisibili
Ιντεάλ 18:00


Ο Βυσσινόκηπος, ο Μίκι Μάους και ο Νίκος Καραθάνος / The Cherry Orchard, Mickey Mouse and Nikos Karathanos
Odeon Όπερα 1 18:00


Ριχάρδος ο 3ος / Richard III
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00


Απομεινάρια / Remainder
Δαναός 2 19:00


Μία Εβδομάδα και Μία Μέρα / Shavua ve Yom
Odeon Όπερα 2 (P) 19:00


Αγάπη και Φιλία / Love and Friendship
Δαναός 1 19:15


Το Μέλλον / L' Avenir
Ιντεάλ 20:00


Για Ενα Κρεβάτι / W Sypialni
Odeon Όπερα 1 20:45


Αγανάκτηση / Indignation
Δαναός 2 (P) 21:15


Η Υπηρέτρια / Ah-Ga-Ssi
Δαναός 1 21:30


Γκάρι Νιούμαν: Ένα Ανδροειδές στη Γη της Επαγγελίας / Gary Numan: Android in La La Land
Odeon Όπερα 2 21:30


Η Ζωή ενός Νεκρού / The Life Of a Dead Man
Ιντεάλ 22:15


Στη Σκιά του Φόβου / Under the Shadow
Ιντεάλ 22:15


David Lynch: The Art Life
Odeon Όπερα 1 23:00

28/9/2016

Αντίο Παιδιά / Au Revoir les Enfants
Δαναός 1 17:30


Ζ' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Odeon Όπερα 1 17:30


Οι Εραστές και ο Δικτάτορας / The Lovers and the Despot
Ιντεάλ 17:45


Τα Σκυλιά Γλείφουν την Καρδιά μου
Δαναός 2 17:45


Το Παλτό
Δαναός 2 17:45


Ο Διαμεσολαβητής / The Fixer
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00


Μπερτ Μπερνς: Ο Άνθρωπος Πίσω από τα Χιτάκια / Bang! The Bert Berns Story
Odeon Όπερα 2 19:00


Όλοι οι Άλλοι / Alle Anderen
Δαναός 1 19:45


Η Πόλη της Σιωπής / Interlude, City of a Dead Woman
Odeon Όπερα 1 19:45


Ηνωμένες Πολιτείες της Αγάπης / Zjednoczone Stany Milosci
Ιντεάλ 20:00


Screamin' Jay Hawkins: I Put a Spell on Me
Δαναός 2 20:00


Γκάρι Νιούμαν: Ένα Ανδροειδές στη Γη της Επαγγελίας / Gary Numan: Android in La La Land
Odeon Όπερα 2 (P) 21:00


Το Εξπρές των Ζωντανών Νεκρών / Bus-an-haeng
Δαναός 1 22:15


Σνόουντεν / Snowden
Ιντεάλ 22:30


Strike a Pose
Odeon Όπερα 1 22:30


Εξέλιξη / Evolution
Δαναός 2 (P) 22:30

29/9/2016

Επώνυμο: Λακόμπ, Όνομα: Λισιέν / Lacombe, Lucien
Odeon Όπερα 1 17:30


Παράξενη Ευγένεια: Γιατί με Μισείς Χωρίς να με Ξέρεις; / Accidental Courtesy: Daryl Davis, Race & America
Δαναός 1 17:45


Η' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Ιντεάλ 18:00


Η Πύλη της Δύσης / Heaven's Gate
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00


Για Ενα Κρεβάτι / W Sypialni
Δαναός 2 19:00


Closet Monster
Odeon Όπερα 2 19:30


Πλωτοί Ουρανοξύστες / Plynace Wiezowce
Δαναός 1 20:00


Τόνι Έρντμαν / Toni Erdmann
Ιντεάλ 20:00


The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years
Odeon Όπερα 1 20:30


Oι Εραστές / Les Amants
Δαναός 2 21:00


Μία Εβδομάδα και Μία Μέρα / Shavua ve Yom
Odeon Όπερα 2 21:30


Σέλεϊ / Shelley
Δαναός 1 22:30


Παρίσι 05:59 / Theo et Hugo Dand le Meme Bateau
Odeon Όπερα 1 23:15


Τα Μάτια της Μητέρας μου / The Eyes Of My Mother
Ιντεάλ 23:30

30/9/2016

Θ' Διαγωνιστικό Ελληνικών Ταινιών Μικρού Μήκους
Δαναός 1 18:00


Αντίο Παιδιά / Au Revoir les Enfants
Ιντεάλ 18:00


Ρέστα / Small Change
Odeon Όπερα 1 18:00


Ο Αποστάτης / El Apostata
Odeon Όπερα 1 18:00


Η Τρικυμία / The Tempest
Ταινιοθήκη της Ελλάδος 18:00


Πλωτοί Ουρανοξύστες / Plynace Wiezowce
Δαναός 2 18:30


Βγάλε τον Σκασμό: Ο Φρανκ Ζάπα με Δικά του Λόγια / Eat That Question: Frank Zappa in his Own Words
Odeon Όπερα 2 19:00


Οι Αισθηματίες
Ιντεάλ 20:00


Ευτυχία / Bliss
Odeon Όπερα 1 20:00


Νερούδα / Neruda
Δαναός 1 20:15


Επιχείρηση Χιονοστιβάδα / Operation Avalanche
Δαναός 2 20:30


Επώνυμο: Λακόμπ, Όνομα: Λισιέν / Lacombe, Lucien
Odeon Όπερα 2 21:00


Δυο Καρδιές / Reparer les Vivants
Ιντεάλ 22:30


Στη Σκιά του Φόβου / Under the Shadow
Odeon Όπερα 1 (P) 22:30


Εξέλιξη / Evolution
Δαναός 2 22:30


Ωμότητες / Grave
Δαναός 1 23:00

various photos

old autos

black & white

reflections

 28-various photos

 

Chrysler imperial 1932 

 

black white 01

 

 reflections P1040815

             

Φωτογραφίες από

Εξώφυλλα Δίσκων

digital images

air show 2005

Ιστορικό Rally

Ακρόπολις

eloy   digital images pic061 2   airshow 1035   No 66 FIAT 500 1969
             

photonews

cafe cafe bars

 

bars

 

mousikes skines live

mpyraries

 

clubs

 

mezedopoleia

nick cave 0

facebook icon  blogger icon youtube icon

 

Νοέμβριος 2019
ΔΤΤΠΠΣΚ
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

cinema

Μας αρέσουν

 
xrysostomio

ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΟ Rock Bar

 
melismata

Μελίσματα / Μεζεδοκαφενείο

 
to trikyklo

Το Τρίκυκλο / Μεζεδοπωλείο

 
blackbird bar

BLACKBIRD bar

magazines logo