Τετάρτη 5 Αύγουστος 2020

ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΠΛΑΤΕΙΑΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ
ΟρχηστρικήΜουσικήΠοικίληςύλης Ώραέναρξης:18:00
ΣύνολοΚρουστώνΒασίληςΒασιλάτος / ΟρχήστραΠοικίληςΜουσικήςΔήμουΑγρινίου, τμήματηςΦιλαρμονικήςτουΔήμουΑγρινίου

CAMP - ΠΛATEIA ΚΟΤΖΙΑ
Dj set του NeatPermaik Ώρα έναρξης 22:00

LOOP- ΠΛΑΤΕΙΑΑΣΩΜΑΤΩΝ
Hλεκτρονικήμουσική, Dub- Trip Hop – Dubstep, Drum and Bass, House, Electro house, Technο, Nu Disco Ώραέναρξης 17:30
http://www.facebook.com/loopersbar

ΠΛΑΤΕΙΑΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ
Hip-Hop Ώραέναρξης 18:00
Fullface / TαφΛαθος / Sifu Versus / Detro & Billy Slash / Corona Virus
Wrongface / Jk1 ( phase 3 ) / Ντελίριο / Δοκιμαστής / ΝέγροςτουΜοριά / Αντίθεση / Felocity

PURE BLISS - ΣΥΝΤΑΓΜΑ
Free Jazz Ώραέναρξης 21:30
ΑθηνάΡούτση

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΒHΣΣΥΝΙΑΣ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
Jazz, Indie Folk, Mediterranean Traditional, Dub Ώραέναρξης 18:00
Los Tres / Coldfeet / Carousel / Batuca / Electrobalcana

ΠΑΛΙΑΒΟΥΛΗ - ΠΛΑΤΕΙΑΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ
Mainstream Ώραέναρξης 21:00
Dj sets Andreas & Savvas powered by Fijisama

ΕΘΝΙΚΟΩΔΕΙΟ
Κλασική, σύγχρονο, Ώραέναρξης: 20:00
Παιδικήχορωδίατουεθνικούωδείου, ΔιεύθυνσηΒάγιαΠαπαγιαννοπούλου / Σύνολομουσικήςδωματίου, ΔιεύθυνσηΛουνμτίλαΛιμόροβα / ΣύνολοκρουστώνμεδιεύθυνσητουΒασίληΒασιλάτου / Τμήμασύγχρονουτραγουδιού, ΔιεύθυνσηΆνναςΔιαμαντοπούλου

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ
Flash mob

LOOP- ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ
Hλεκτρονική μουσική, Dub- Trip Hop , Dubstep, Drum and Bass, House, Electro House, Techno- Nu Disco Ώρα έναρξης 17:30
http://www.facebook.com/loopersbar

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ
Best Radio Stage

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΒΗΣΣΥΝΙΑΣ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
Classic Arabic Music, Dub, Afrobeat Ώρα έναρξης 18:00
Al Mahaba / Bibibo64 / Do You Dub Djembe / Vlastur / DJ Set (Vlasis - Inoteka)

ΠΑΛΙΑ ΒΟΥΛΗ - ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ
Rock Ώρα έναρξης 21:00
Dj Set Zarko & John_K

ΤΕΡΜΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΥ “ΕΡΜΟΥ” (ΠΡΟΣ ΓΚΑΖΙ, ΟΠΙΣΘΕΝ ΑΜΑΞΟΣΤΑΣΙΟΥ «ΗΛΠΑΠ» ΤΗΣ ΛΕΩΦ. ΑΘΗΝΩΝ-ΠΕΙΡΑΙΩΣ)
Ανθρώπινος Πολυφωνισμός / Beatboxing, διάφορα είδη μουσικής Ώρα έναρξης: 17:30
Γενικός Τίτλος Εγχειρήματος: “Greek Beatbox Community – The Show”
Μουσικά Σχήματα: HUMAN – Αλέξιος Γεωργαλής (“Human Drummachine”), Δημήτριος Τρατολάτης (“Τσατσάρας”), Μιχαήλ Θεοδωρίδης (“Pain”), Μαρία Χαμίς. / Word Of Mouth (WOM) – Βασίλειος Παπούλιας (“El Pap Chico”), Αποστόλης Παντούλας (“Bitman”) / Backup Scratch Team (BST) – Δημήτριος Τρατολάτης (“Τσατσάρας”), Μιλτιάδης Βουργίδης (“Παράφρων”), Κωνσταντίνος Λεϊμονής (“Dean”) / X-odus – Αλέξανδρος Θεοδωρίδης (“Xander”), Ιωάννης Διακίδης (“Jodiak”), Κωνσταντίνος Παπουρτζής (“Κάπα Πι”) Καλλιτέχνες: Δημήτριος Μεντζέλος (“Δέλτα Μι”) Δημήτριος Τρατολάτης (“Τσατσάρας”) Αλέξιος Γεωργαλής (“Human Drummachine”) Μιχαήλ Θεοδωρίδης (“Pain”) Μαρία Χαμίς Μιλτιάδης Βουργίδης (“Παράφρων”) Κωνσταντίνος Λεϊμονης (“Dean”) Βασίλειος Παπούλιας (“El Pap Chico”) Αποστόλης Παντούλας (“Bitman”) Νικόλαος Χατζηευστρατίου (“Θανάσιμος”) Χρήστος Πακιώτης (“Κος Μέγας”) Gino Aliaj (“GNO”) Κωνσταντίνος Ορφανίδης (“Εκλεκτός – Τέχνη”)
Βασίλειος Κιτσάνης (“Beat Key”) Φίλιππος Ουρανός (“S-Dope”) Νικόλαος Σταμίδης (“Stam”)
Βάιος Μπάτρας (“Beatfreak”) Χαρίλαος Φουντάς (“Probs”) Γρηγόριος Τσαμαδίας (“GT Beatboxer”) Elis Risto (“Elis”) Δημήτριος Φιλιππίδης Μιλτιάδης Δούκας (“Mak”) Αλέξανδρος Θεοδωρίδης (“Xander”) Ιωάννης Διακίδης (“Jodiak”) Κωνσταντίνος Παπουρτζής (“Κάπα Πι”) Μουσικά Όργανα: Dj Funkonami (Turntables) Μιράν Τσαλικιάν (Μπουζούκι) Αλέξιος Γεωργαλής (Didgeridoo)

ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ
Ακουστικό ‘Ώρα έναρξης: 21:00
Παντελής Δασκαλάκης / Ρακοσυλλέκτες

SUSHI BAR – ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ
Jazz Ώρα έναρξης: 21:00
Cosa Nostres

ΕΝ ΔΕΛΦΟΙΣ - ΚΟΛΩΝΑΚΙ
Swing party 30ς - 40ς - 50ς Ώρα έναρξης 22:30

CAMP - ΠΛATEIA ΚΟΤΖΙΑ
Dj set resident dj, Ώρα έναρξης 22:00

SIX DOGS (Aβραμιώτου 6-8)
Folk, Country Ώρα έναρξης 20:00
Dustbowl / The Noise Figures / Kojak with a Kodak / Appalachian Cobra Worshipers / Whitlows / Τhe Western Ramblers

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΚΛΟΥ & ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ
(Βαρνάβα Cafe)
Ακουστικό Ώρα έναρξης: 21:00
Joanna Drigo

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΚΛΟΥ
(Ποιότητα Παλιακής)
Ακουστικό Ώρα έναρξης: 21:00
Ξεκούρδιστοι

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΕΡΑΤΟΣΘΕΝΟΥΣ
(Kallimarmarocks, Colibri)
Ακουστικό Ώρα έναρξης: 21:00
Λεωνίδας Μαριδάκης

ΠΕΜΠΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΠΛΑΤΕΙΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ
Reggae Ώρα έναρξης: 19:00
Dub-Wise HiFi
Mashdown45 (GR) / MistaOperator (GR) / Anna Mystic (GR) /Jah Shortie/Dub Providers,Nuff-Powa label (U.K.) / A.M.P. OUTERNATIONAL (GR) / live dub show

CAMP - ΠΛATEIA ΚΟΤΖΙΑ
Dj set resident dj Ώρα έναρξης 22:00

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ - ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ «ΛΙΛΙΑΝ ΒΟΥΔΟΥΡΗ» - ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ
Κλασική Μουσική, Ελληνική Παραδοσιακή Μουσική, Ελαφρό Τραγούδι Ώρα έναρξης 18:00

Κουαρτέτο Εγχόρδων ΥΑΔΕΣ με μέλη της ορχήστρας ΑΣΟΝ / Χορωδίες Ωδείου Κόνταλυ υπό τη διεύθυνση του Μιχάλη Πατσέα και της Ειρήνης Πατσέα / Απηλιώτης Ήχος, συγκρότημα παραδοσιακής μουσικής / «Τραγούδια Γραμμοφώνου» με τους Δαυΐδ Ναχμία (πιάνο), Σία Κοσκινά, Μπάμπη Βελισσάριο και Θάνο Πολύδωρα (τραγούδι) / «Ο κόσμος ανάποδα», η Ομάδα Κοπέρνικος παρουσιάζει ένα παιδικό πρόγραμμα για παιδιά ηλικίας 3-10 ετών

PURE BLISS - ΣΥΝΤΑΓΜΑ
Funky Jazz Ώρα έναρξης 21:30
Nicolas Gale και Ρένα Ρασούλη

ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ
Σε συνεργασία με την Athens Voice Ώρα έναρξης:18:00

ΔΕΛΦΙΚΟ ΩΔΕΙΟ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
Κλασική και παραδοσιακή μουσική Ώρα έναρξης:17.00
Συναυλία των μαθητών του Δελφικού Ωδείου με τη συμμετοχή της κιθαριστικής ορχήστρας Άννας Τεμπερικίδη / Μουσικές εκπλήξεις από τους καθηγητές του Δελφικού Ωδείου / Ένα απρόσμενο πρόγραμμα με τους Άρη Λαμπάτο-βιολί, Νίκο Αθανασάκη-κιθάρα, Αγγελική Τραζέν-πιάνο και βιολί, Βέρα Δημοπούλου-πιάνο, Δημήτρη Ουρανό-κρουστά και ντραμς, Ματούλα Πάντζιου -τραγούδι κ.ά / Συναυλία παραδοσιακού και λαϊκού τραγουδιού με τα μουσικά συγκροτήματα Φίλοιστρον και Δώσε Θάρρος στο Χωριάτη (Δαμανάκη Αναστασία-πολίτικη λύρα, Κρεμμύδα Αλεξάνδρα-καβάλι, Προκοπίου Ζωή-βιολί, Φουρλεμάδη Πενεύη-κανονάκι, Τζαβέλλα Νιόβη-σαντούρι, Πάντζιου Λυδία- κρουστά, Αθηναίος Στέφανος-κρουστά) / FFM (Ηλίας Μπούρας- κιθάρα/φωνή, Ηλίας Ρότσος-κιθάρα/φωνή, Έφη Ρότσου- φωνή) σε εντεχνο ελληνικό και ξένο ρεπερτόριο.

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
Bloosite Specific Ώρα έναρξης:

ΘΗΣΕΙΟ-ΧΩΡΟΣ ΤΕΧΝΗΣ ΑΣΩΜΑΤΩΝ
Σεμινάριο Φωνητικής Ώρα έναρξης: 19:30
Παναγιώτης Τερζάκης

ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ
Ακουστικό, Ροκ Ώρα έναρξης 19:00
Χορωδία 3ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών / Dicktators / Tequila Kseftila
Προφίλ / Βαγγέλης Μαρκαντώνης / Klein Mein

ΓΑΛΛΙΚΟ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΑΘΗΝΩN
Jazz Ώρα έναρξης:
Clement Himbert jazz σαξόφωνο saxophoniste jazz
Sylvain Rifflet, κλασικό σαξόφωνο saxophoniste classiqu

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΒHΣΣΥΝΙΑΣ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ
Jazz, Blues, Experimental Ώρα έναρξης 18:00
Moon Caravan / Me Wheathers / Anamateur / Kassetas – Spanos group / Motive Soul / Jam Session

ΙΤ ΤΗΕ PLACE - ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΟΔΟΣ ΚΛΕΙΣΟΒΗΣ
Ambient, Downtempo Music Ώρα έναρξης 17:30
Odiolab / Argy Echosense / C.oP / Tasos Stam / George qses / The Mirror /
Fishimself

APERITIF (Καλαμιώτου 4)
Συναυλία Γιώργη Χριστοδούλου Flaneur, Kαλεσμένοι για χορό οι Athens Lindy Hop Ώρα έναρξης 21:00

ΤΕΡΜΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ, ΛΥΚΑΒΗΤΤΟΣ
House, Electronica Ώρα έναρξης 17:30
STV / Pill Collins / D-Lektic / Visuals by D-Lektic

ΠΑΛΙΑ ΒΟΥΛΗ - ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ
‘90s Ώρα έναρξης 21:00
Dj Set Παναγιώτης Μαχαίρας

ΚΟΥΡΕΙΟ «Ο ΓΙΩΡΓΟΣ», ΙΠΠΟΚΡΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΔΡΟΜΙΟΥ /
Rock ‘n roll Ώρα έναρξης 19:30
Αέρα Πατέρα

LOOP- ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΣΩΜΑΤΩΝ
Hλεκτρονική μουσική, Dub, Trip Hop, Dubstep, Drum and Bass, House, Electro house, Techno Nu Disco Ώρα έναρξης 17:30
http://www.facebook.com/loopersbar

INTREPID FOX – ΓΚΑΖΙ
Post Punk, Stoner Rοck (Live) Ώρα έναρξης 21:30
Σε συνεργασία με Plenty Projects και Nursery Bookings
Κill Goliath (IRE) / Event Horizon (IRE) / Flipstar

ΠΝΥΚΑ
Συναυλία Συμφωνικής Ορχήστρας Δήμου Αθηναίων Ώρα έναρξης: 21:00
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Cosi fan tutte. Εισαγωγή
Ludwig van Beethoven (1770-1827): Romance αρ. 2 για βιολί και ορχήστρα, έργο 50 σε φα μείζονα Σολίστ: Ηλίας Ζούτσος / Gabriel Faure (1845-1924): Pavane για ορχήστρα και χορωδία, έργο 50 σε φα δίεση ελάσσονα Συμμετέχει η Μεικτή Χορωδία του Δήμου Αθηναίων Camille Saint-Saens (1835-1921): Introduction et Rondo Capriccioso για βιολί και ορχήστρα, έργο 28 Σολίστ: Ηλίας Ζούτσος / Georges Bizet (1838-1875): March & Chorus («Les voici»), από την όπερα Carmen Συμμετέχει η Μεικτή Χορωδία του Δήμου Αθηναίων
Διάλειμμα / Ludwig van Beethoven: Συμφωνία αρ. 1, έργο 21 σε ντο μείζονα Αdagio molto ? Allegro con brio Andante cantabile con moto Menuetto. Allegro molto e vivace ? Trio Finale. Adagio ? Allegro molto e vivace / Σπυρίδων Φιλίσκος Σαμάρας (1861-1917) : Ολυμπιακός Ύμνος, για χορωδία και ορχήστρα Συμμετέχει η Μεικτή Χορωδία του Δήμου Αθηναίων Διδασκαλία Χορωδίας: Σταύρος Μπερής Μουσική Διεύθυνση: Ελευθέριος Καλκάνης Α. Στην Πνύκα η Συμφωνική Ορχήστρα και η Χορωδία του Οργανισμού μας θα παρουσιάσει έργα κλασικού ρεπερτορίου Β. Στη θέση «Άνδηρο Πικιώνη» το Μουσικό Εργαστήρι του Οργανισμού μας θα ερμηνεύσει έντεχνη μουσική και τραγούδια Γ. Στη θέση «Μπιενάλε» η Big Band του Οργανισμού μας θα ερμηνεύσει δημιουργίες Jazz Mουσικής.

various photos

old autos

black & white

reflections

 28-various photos

 

Chrysler imperial 1932 

 

black white 01

 

 reflections P1040815

             

Φωτογραφίες από

Εξώφυλλα Δίσκων

digital images

air show 2005

Ιστορικό Rally

Ακρόπολις

eloy   digital images pic061 2   airshow 1035   No 66 FIAT 500 1969
             

photonews

cafe cafe bars

 

bars

 

mousikes skines live

mpyraries

 

clubs

 

mezedopoleia

nick cave 0

facebook icon  blogger icon youtube icon

 

Αύγουστος 2020
ΔΤΤΠΠΣΚ
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

cinema

Μας αρέσουν

 
xrysostomio

ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΟ Rock Bar

 
melismata

Μελίσματα / Μεζεδοκαφενείο

 
to trikyklo

Το Τρίκυκλο / Μεζεδοπωλείο

 
blackbird bar

BLACKBIRD bar

magazines logo